JUHTKIRI:

Kuidas jaguneb e-vastutus?

<strong>Kuidas jaguneb e-vastutus?</strong>

On äärmiselt meeldiv- kui elust enesest idanenud ja kasvanud mõttest areneb välja näiteks üleriigiline süsteem. Kõhutunne ütleb- et kui üks selline asi on kord juba omaalgatuse korras nii kaugele arenenud nagu e-konsultatsioonide idee- ei saa see halb asi olla.

Tegelikult liiguvad ju praegugi e-avarustes maailma tervishoiuasutuste vahel konsulteerimiseks mõeldud ülesvõtted. Enamasti on tõenäoliselt küll tegemist kitsama valdkonna ja n-ö kõrgema etapiga- mitte esmatasandiga.

Kahtlemata kaasnevad e-konsultatsioonidega omad ohud. Et keegi kuritarvitab süsteemi ning mingis “sõpruskonnas” hakkavad liikuma ülesvõtted- mille analüüsimisega saaks ilmselt hakkama teise kursuse arstitudengidki.

Või see- et juba aastaid on igasuguste e-lahenduste puhul üheks peamiseks sõlmküsimuseks andmete turvalisus ja/või anonüümsus. Nii ilmselt nüüdki- kuid seegi on usutavasti üsna mõistlikult lahendatav probleem. Delo tehniki- nagu öeldakse.

Allakirjutanule aga läheb kõige enam korda see- kuidas on perearsti ja eriarsti vahelise e-konsultatsiooni puhul paika pandud või siis pannakse paika vastutus. Kas e-konsultatsiooni andja võtab ka vastutust kanda? Või on see rohkem nagu “Miljonimängus” sõbrale helistamine - lõpuks peab ikkagi perearst ise otsustama ja ka vastutama?

Küllap leiaks lahendamist vajavaid nüansse veelgi- kuid miks mitte kaaluda e-konsultatsiooni teenuse lisamist haigekassa hinnakirja?

Kui hädaabinumbril või perearsti infotelefonil hädalistele vastajad saavad ainult kõrvade vahendusel- ilma pilti nägematagi abi anda- siis visuaalset poolt appi võttes peaks see ju teoreetiliselt veelgi lihtsam ja täpsem olema.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.