EFPIA Balti ja Põhjamaade foorum toimus Tallinnas

Tallinnas peeti 10. mail kõrgetasemeline Euroopa ravimitootjate Balti ja Põhjamaade kohtumine, mis on üks etapp valmistumisel sügisel peetavaks Euroopa Komisjoni ravimifoorumiks.

Tallinnas peeti 10. mail kõrgetasemeline Euroopa ravimitootjate Balti ja Põhjamaade kohtumine- mis on üks etapp valmistumisel sügisel peetavaks Euroopa Komisjoni ravimifoorumiks.<br />

<strong>Euroopa Ravimitootjate Föderatsiooni (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations) peadirektor Brian Ager- mis oli selle foorumi eesmärk?</strong>

"Euroopa Liidu Komisjon soovib septembris kokku kutsuda ravimifoorumi- et Euroopal oleks ühine arusaam konkurentsivõimelisest ja jätkusuutlikust keskkonnast ning ravimite rollist selles. Et selline protsess saaks toimida- on vaja poliitilisi kokkuleppeid. Euroopa Komisjon lõi kolm erinevat töörühma- millest igaüks on nüüdseks koos käinud kaks korda. Ravimifoorum peetakse septembris- aga kas Helsingis või Brüsselis- pole veel kokku lepitud. Tallinna kohtumine on üks osa ravimifoorumiks ettevalmistumisel."

<strong>Kuidas saab Eesti kaasa aidata ühtsete seisukohtade kujundamisele?</strong>

"Üks põhjus- miks foorum siin peeti- oli soov näidata- et ravimitööstused pole kuskil kõrgel ja kaugel- nad on üks osa ühiskondade võrgustikust. Tahame edastada oma rahvusvahelisi töökogemusi kooskõlas Euroopa Liidu liikmesriikide kogemustega. Kõige olulisem on olla kohal- edastada oma sõnumid otse- mitte ainult läbi keskuste. Eestit saame toetada Euroopa Liidu struktuurifondide kaudu- mida on juba tehtud näiteks haiglate ehituste puhul. See on väga oluline- et Euroopa Liidu toetus ei läheks ainult lennujaamade või raudteesõlmede- vaid ka tervishoiuasutuste rajamiseks.<br /> Tuleb rohkem näidata- kuidas on tervishoid seotud majandusega- kuidas ta seda mõjutab. Iga riik- kes tahab kasvada arenenud tööstusmaaks- peab hoolitsema oma elanike tervise eest. Siia foorumile kutsusime osalema nii kolleege kui tervishoiuametnikke Soomest- Rootsist- Norrast- Lätist ja Leedust- et ühendada Põhjamaade ja Baltimaade jõud ühise tervishoiualase poliitika kujundamiseks."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.