Tallinn terviseinfo süsteem tõhustub

7. detsember 2006

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni juhitav töörühm kohtus Sotsiaalministeeriumi abiministri Peeter Laasikuga ja esitas ettepanekud Eesti digitaalse terviseloo arendusprotsessi tõhustamiseks Tallinnas.

Eesti digitaalse tervisloo arenduskava kohaselt käivitub 2007. aasta teisel poolel pilootetapp- mis hõlmab muuseas ka Ida-Tallinna Keskhaigla- Tallinna Kiirabi- Põhja-Eesti Regionaalhaigla- Järveotsa perearstikeskuse- ühtlasi võimaldab Tallinna meditsiiniasutuste infotehnoloogiline varustatus lülituda võrgustikku teistelgi asutustel- tehes perearstidele võimalikuks juurdepääsu oma hospitaliseeritud patsientide haiguslugudele. Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on Tallinn seadnud eesmärgiks toetada perearstide keskse infosüsteemi loomist.

“Ühtlasi tahame välja töötada ja käivitada Tallinna koolitervishoiu infosüsteemi projekti- mis kujuneks oluliseks kanaliks koolide ja koolieelsete lasteasutuste ning perearstide vahel-” ütles Martinson. “Tallinna koolitervishoiu infosüsteem loob perearstidele võimaluse olla pidevalt informeeritud nende patsientide tervisest ja kooliarstide-õdede poolt teostavatest meditsiinilistest toimingutest- praegu see info paraku veel perearstideni ei jõua ning tervikpilt lapse tervisest puudub.”

Kava kohaselt saavad Tallinna perearstid 2007. aasta teisel poolel juurdepääsu oma haigete epikriisidele- mis peaks oluliselt tõhustama ravi kvaliteeti.

Tallinn on taotlenud digitaalse terviseloo arendamiseks Norra ja Euroopa Majanduspiirkonna toetust 10 miljoni krooni ulatuses.<br /><br /><br /><br /> Tallinna pressiteenistus<br /><a href="mailto:Tallinnapressiteenistus@tallinnlv.ee">Tallinnapressiteenistus@tallinnlv.ee</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.