Üksikvanurid hakkavad saama ööpäevaringset abi

11. detsember 2006

Tallinna abilinnapea Merike Martinson kohtus täna Johannese Rüütelkonna Soome ordu juhi Martin von Bornsdorfi ja MTÜ Johanniitide Abi Eestis esindaja Rootsi- Mihkli kiriku õpetaja Patrick Göranssoniga- kes esitlesid üksikvanurite kiireks meditsiiniliseks abistamiseks kasutatavat elektroonilise turvasüsteemi aparatuuri. Süsteemi käivitamiseks kingib ordu Tallinna linnale miljoni krooni ulatuses aparaate ning arvutikeskuse- samuti koolitab välja süsteemispetsialistid.

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul loob käivitatav turvasüsteem Eesti sotsiaalhoolekandes täiesti uue kvaliteedi. “Süsteem võimaldab elektroonilist randme- või kaelapaela omavatel üksikvanuritel saada tervisehäire puhul kiire ühenduse turvatelefoniga- ühtlasi muudab vanurite elu nii kodudes kui sotsiaalmajades turvalisemaks ning hõlbustab koduhooldajate tööd-” ütles Martinson.

Lähiajal sõlmib Tallinn Johannese Rüütelkonnaga koostöölepingu ning esimesed sada aparaati paigutatakse Lasnamäe ja Mustamäe sotsiaalmajadesse- Tallinna Diakooniahaiglasse ning mõne Mustamäe abivajava üksikvanuri korterisse. Süsteem töötab läbi Tallinna abikeskuse telefoninumbri 1345- kes selekteerib vanuri abivajaduse iseloomu - kiirabi- sotsiaalhoolekanne või päästeteenistus.

“1. jaanuarist käivitub Tallinna sotsiaalmajades ööpäevaringne valve- mis teeb sotsiaaltöötajad pidevalt kättesaadavaks-” tutvustas Martinson uuendusi Tallinna sotsiaalhoolekandes.  Vältimatuks sotsiaalabiks on linn oma eelarvesse planeerinud 1-9 miljonit krooni.

Turvasüsteemivõrku on Soomes haaratud 100 000 vanurit- Saksamaal kasutab seda 80 000 eakat. Kui pilootprojekt Tallinnas tehniliselt hästitoimivaks osutub- saab seda edaspidi laiendada üle Eesti.<br /><br /><br /> Tallinna pressiteenistus<br /><a href="mailto:Tallinnapressiteenistus@tallinnlv.ee">Tallinnapressiteenistus@tallinnlv.ee</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.