Meditsiiniraamatukogu liitub Tallinna ülikooli akadeemilise raamatukoguga

Sotsiaalministeerium

Pressiteade 13.12.2006

<br /> Täna allkirjastasid sotsiaalminister Jaak Aab ja Tallinna ülikooli akadeemiline prorektor Heli Mattisen lepingu- millega sotsiaalministeerium andis meditsiiniraamatukogu üle Tallinna ülikoolile. Üleandmise eesmärgiks on parandada kaasaegse meditsiiniinfo kättesaadavust.

Sotsiaalministeerium andis ülikoolile üle nii meditsiiniraamatukogu funktsioonid kui ka vara. Ülikool liidab meditsiiniraamatukogu akadeemilise raamatukoguga ning loob sinna meditsiiniinfokeskuse. Selle loomist toetab sotsiaalministeerium. Ühinemine võimaldab üliõpilastel- õppejõududel- teadlastel ja erialaspetsialistidel saada paremini ligi meditsiinialasele kirjandusele.

Sotsiaalministeeriumi kantsler Maarja Mändmaa sõnul on tal hea meel- et meditsiinialase teabe kogumine ja süstematiseerimine hakkab toimuma kvaliteetsemalt. „Raamatukogu saab areneda akadeemilises keskkonnas ja töötajad teha koostööd väga heade raamatukogunduse asjatundjatega-” ütles Mändmaa.

Tallinna Ülikooli akadeemiline prorektor Heli Mattisen sõnas: „Endine teaduste akadeemia raamatukogu ei ole mitte ainult Tallinna ülikooli akadeemiline raamatukogu- vaid kogu Põhja-Eesti keskne teadusraamatukogu. Suur osa akadeemilise raamatukogu fondidest toetab juba praegu neid teadussuundi- mida Tallinna ülikool oma õppe- ja teadustegevusega ei esinda. Seega on täiesti põhjendatud- et raamatukogus on olemas ka rikkalik meditsiinialane kirjandus. Samas ei tähenda meditsiin mitte üksnes inimeste ravimist- vaid hõlmab ka ennetavat tervisedendust. Tallinna ülikool panustab juba täna Eesti ennetavasse tervisedendusse läbi rekreatsioonikorralduse ja kunstiteraapiate valdkondade."

Meditsiiniraamatukogu direktor Kristi Kulu ütles- et meditsiiniraamatukogu lugejate võimalused seoses juurdepääsuga teadusinformatsioonile ning elektroonilistele raamatukogu- ja infoteenustele laienevad märgatavalt kuuludes Tallinna ülikooli raamatukoguvõrku. „Lugejatel tekib võimalus ise tellida ja pikendada raamatut internetis ning kasutada e-raamatute laenutust-” sõnas Kulu. „Akadeemilise raamatukogu ajalooliselt kujunenud loodusteaduslikud kogud ja kõrgetasemeline e-ajakirjade kollektsioon täiendavad meditsiiniraamatukogu fonde- et vastu tulla tänapäevast teenust nõudvate lugejate vajadustele.”

Enne tegevuse lõpetamist analüüsis sotsiaalministeeriumi töörühm meditsiiniraamatukogu korraldust- et välja selgitada tuleviku alternatiivid koos maksumusega. Töörühm jõudis otsusele- et meditsiiniraamatukogu töö jätkamine riigiasutusena ei ole otstarbekas. Optimaalseimaks peeti raamatukogu funktsiooni ning varade üleandmist mõnele avalik-õiguslikule raamatukogule.

Kevadel viidi  raamatukogus läbi audit- mis näitas- et ligikaudu 79% meditsiiniraamatukogu eelarvest kulus administreerimiskuludele ning meditsiiniinfo kogumiseks jäi eelarve ebapiisavaks.

Suvel lahkus omal soovil ametist meditsiiniraamatukogu pikaajaline direktor Milvi Tedremaa. Praegu juhib raamatukogu Kristi Kulu. Kokku töötab meditsiiniraamatukogus kaheksateist töötajat. Nende lepingud antakse üle ülikoolile.

 

<br /> Krista Männa<br /> Tallinna Ülikooli pressiesindaja<br /> telefon: 640 9119- 515 6364<br /> e-post: <a title="mailto:krista.manna@tlu.ee" href="mailto:krista.manna@tlu.ee">krista.manna@tlu.ee</a><br />

Marika Raiski<br /> meediasuhete nõunik<br /> Sotsiaalministeerium<br /> tel 6 269 323<br /> mob 53 448 086<br /> e-post: <a href="mailto:marika.raiski@sm.ee">marika.raiski@sm.ee</a><br />

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.