Valitsus ei toetanud muudatusi tervishoiuteenuste korraldamise seadusele

Valitsus ei toetanud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni
esitatud tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise seaduse
eelnõu (1042 SE). Seaduseelnõu eesmärk on- et üldarstiabi
rahastataks ravikindlustuse eelarve asemel riigieelarvest
sotsiaalministeeriumi ja Eesti Haigekassa vahel sõlmitud lepingu
alusel ja kaotataks eeltingimus- et perearsti nimistusse kantud
inimene peab olema hõlmatud ravikindlustusega.

Valitsus märgib- et eelnõu 1042 SE seletuskiri on desinformeeriv ja juhib tähelepanu- et alates 2007. aastast tasub riik sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa kokku täiendavalt vähemalt 74 000 vähekindlustatud isiku eest- kes oleksid muidu ravikindlustusega hõlmamata. Seaduse rakendamisega seotud kulutuste selgituses on toodud üldarstiabi kulude summa haigekassa eelarves 2005. aasta tasemel. Ka on põhjendamatu seaduseelnõus ette nähtud üldarstiabi rahastamise põhimõtte muutmise vajadus.

Valitsus arutas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni poolt algatatud samasisulist seaduseelnõu (677 SE) arutati Vabariigi Valitsuse 7. juuli 2005. a istungil- kus eelnõu ei toetatud. Eelnõu on Riigikogu poolt tagasi lükatud.

Seaduseelnõuga 1042 on võimalik tutvuda: <a href="http://elfurl.com/wxwfg" target="_blank">http://elfurl.com/wxwfg</a><br /><br /><br /><br /> Valitsuse kommunikatsioonibüroo briifinguruum<br /><a href="mailto:press@riik.ee">press@riik.ee</a><br /><a href="http://www.valitsus.ee/brf/" target="_blank">http://www.valitsus.ee/brf/</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.