"Jõulutunneli" vaatajad annetasid 3-156 miljonit krooni

27.12.2006

<br /> Saatepäev eesti laste tervise toetuseks- heategevuse mõtte aruteludeks ja levitamiseks leidis vaatajate tugeva toetuse. Esimese jõulupüha heategevusprogramm kogus ETV vaatajate abil annetusi 3 156 350 krooni eest.

ETV Jõulutunneli saade tegi ka seekord koostööd Tallinna Lastehaigla Toetusfondiga ning TÜ Kliinikumi Lastefondiga. Produtsent Margus Saare hinnangul on senine koostöö näidanud partnerite usaldusväärsust ja selget- käegakatsutavat eesmärki- mis taolise suure vaatajaskonnaga teleprojekti puhul on esmatähtis. Kahe lasteravikeskuse meedikud hoolitsevad kõigi Eesti laste tervise eest- ning seekord plaanisid Tartu ja Tallinna lastehaiglad muretseda kaasaegsed- just laste raviks mõeldud reanimobiilid. Kiirabiautodega on võimalik enneaegsed või teised ravi vajavad imikud sünnitusmajadest haiglasse viia ning sama auto on sisustatud kuni 15 aastaste laste ohutuks transpordiaegseks raviks. Televaatajate annetused aitavad hankida mõlemale haiglale uue auto.

Annetuskõnesid tehti ühtekokku 52 973- neist 25 krooni eest võeti 35 570 kõnet- 100 kroonise annetuse tegi 16 086 inimest ja 500 krooniseid kõnesid oli 1317. Annetuse summa on lisatud annetajate järgmise kuu telefoniarvele. Kõik telefonioperaatorid - Elion- EMT- Elisa ja Tele2 vahendasid helistajate annetusi tasuta.

ETV seitsmenda Jõulutunneli produtsent Margus Saar- ütles annetustelefoni sulgemise järel täna- “Avaldan tänu kõigile- kes ETV algatusega liitusid- omapoolse annetuse tegid või heategevuse ideele ning riigi tervishoiusüsteemi olukorrale kaasa mõtlesid. Eestlased on oma loomult heasoovlikud ja empaatilised-” ütles Saar.

ETV juhatuse liikme Juhan Paadami sõnul kõneleb suur heategijate arv ühelt poolt eestlaste südameheadusest- teisalt aga usaldusest. “ETV on vaatajatele tänulik- lisaks annetustele ka usalduse eest oma televisiooni vastu - sest ilma rahvustelevisiooni usaldamata- oleksime vaevalt täna seisus- kus vahendid laste reanimobiilide soetamiseks on suures osas olemas-” ütles Paadam.

Programmi külalise- Riigikogu aseesimehe Ene Ergma hinnangul on heategevuskampaaniad vajalikud eelkõige inimesele enesele - “Me tunneme- et oleme jälle koos- me mõtleme millelegi ühiselt-” sõnas Ergma.

Tallinna Ülikooli rektori Rein Raua hinnangul pole ajal- kui riigijuhid räägivad majandusedust- tõepoolest paljudel enam vaja mõelda- kuidas vee peale jääda- vaid võib vaadata- kuidas meil seal vee peal tore oleks. “Kui inimene selleks- et tunda ennast paremini- teeb annetuse heategevusele- siis on see ju ometi parem- kui see- et ta hangib lihtsalt mõne uue staatusesümboli-” ütles Raud.

Proua Helle Meri hindas- et ”Tänapäeval on heategu juba see- kui jätad pahateo tahtlikult tegemata.”

ETV heategevuspäeva viies saates nägi lugusid lastest- keda õigeaegne ravi on suutnud elule päästa- saadetes esinesid Ivo Linna- Kaire Vilgats ja Terminaator- Gerli Padar- Marju M. Kuut- Sepo ja Sass Seeman- Kristjan Kasearu- Lenna Kuurmaa- Hanna-Liina Võsa- Liisi Koikson jpt. Külalistena olid stuudios ka laulja Nele-Liis Vaiksoo- näitleja Peeter Oja- teoloog Malle Pärn jt.

“Jõulutunnel” saatis esmakordselt teele reporteribussi- mis liikus päeva jooksul läbi Eesti- et tuua satelliitühenduse kaudu otseeetrisse jõulupühade meeleolusid lastehaiglast ja eesti kodudest. Saated pälvisid päeva jooksul vaatajate pidevat kõrget huvi.

"Jõulutunneli” maratonprogrammi juhtisid stuudiost Maian Kärmas ja Margus Saar. Reporter oli Meelis Kompus. Saate režissöör oli Elo Selirand- assistendid Kadi Katariina Priske ja Salme-Riine Uibo- toimetajad Grete Lõbu ning Anne-Mari Neider. Kunstnikutöö tegi Jaana Jüris.

 

Toomas Luhats<br /> ETV pressiesindaja<br /> tel. 6284633- 5155005<br /><a href="mailto:toomas.luhats@etv.ee">toomas.luhats@etv.ee</a><br /><a href="http://www.etv.ee/" target="_blank">http://www.etv.ee/</a>

<a href="http://www.etv24.ee/" target="_blank">http://www.etv24.ee/</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.