Lastehaigla parimad said Tiit Kõuhkna fondist preemia

29. detsember 2007

<br /> Tallinna Lastehaigla 2007. aasta parim arst oli endokrinoloog Ülle Einberg- parim noorarst pediaater Elke Nurm- parim õde Margit Pratka ja parim noorõde Diana Jurna.

SA Tallinna Lastehaigla parima arsti- noorarsti ja õe preemia (käesolevast aastast alates ka noore õe preemia) anti juba neljandat aastat välja ettevõtja Tiit Kõhkna spetsiaalse heategegevusfondi rahadest. Preemia suurus inimese kohta on 15 000 krooni- millest arvestatakse maha maksud.

Pidulikul üleandmiskoosolekul avaldas metseen ja seitsme lapse vanaisa lootust- et jätkab traditsiooniks saanud preemia finantseerimist seni- kuni elab- ja kauemgi: selle välja andmist jätkavad ka pojad.

Ettekirjutuse järgi antakse autasu üks kord aastas ühele arstile- noorarstile (vanuses kuni 35 aastat- sh residendid)- õele ja noorõele laitmatu erialase tegevuse- motivatsiooni tõttu enetäienduseks ja teadmiste rakendamise eest lastehaigla ja lastetervishoiu arenguks. Kõiki selle aasta laureaate iseloomustades rõhutati igaühe puhul ka üht või mõnda erilist omadust- mis just seda inimest iseloomustab: pika sataažiga dr Einbergi tunnustati panuse eest endokrinoloogia eriala arengusse; parimat noorarsti Nurmet tema võimekuse ja nurinata tehtud ületundide tõttu; õde Pratkat pühendumuse ja eneseharimise pärast; noorõde Jurnat kiire arenguhüppe ja harjumuse eest teha rohkem- kui temalt nõutakse.

Kandidaate preemia saamiseks said esitada kõik lastehaigla struktuuriüksuste juhatajad ja üksikisikud- saajate üle kaalus ja diskuteeris eraisik Tiit Kõuhkna heategevusfondi juurde moodustatud 4-liikmeline komisjon koosseisus Merike Martinson- teadus- ja koolitusjuht Mari Laan- Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer ning õendusjuht Tiia Muts.

Varasematel aastatel on preemia saanud veel Liis Toome- Ülle Toots- Riina Žordania (parim arst); Kadri Saks- Liina Süvari- Silvi Plado (parim noorarst); Rita Raudsepp- Sveta Alver- Doris Laur (parim õde).

 

Tiina Eier<br /><a href="mailto:tiina.eier@lastehaigla.ee"></a><a href="mailto:tiina.eier@lastehaigla.ee">tiina.eier@lastehaigla.ee</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.