Narkootilisi ja psühhotroopseid aineid sisaldavate ravimite väljakirjutamise korraldus püsivalt Eestis elavatele isikutele nende reisimisel teise Schengeni lepingu liikmesriiki muutus alates 21. detsember 2007

Tervishoiuamet

02.01.2008

<br /><em><u>Käesolev teade on abistamaks arsti- see ei asenda õigusakti!</u></em>

Sotsiaalministri 13. detsembri 2007. a määrusega nr 82 (RTL 2007- 96- 1616) muudetakse sotsiaalministri 18. veebruari 2005. a määrust nr 31 "Ravimiameti eriluba nõudva kauba sisse- ja väljaveo ning ravimite isiklikuks tarbimiseks kaasavõtmise või posti teel saatmise tingimused ja kord- erilubade vormid ning Ravimiameti eriluba nõudvate kaupade loetelu" ja sotsiaalministri 18. veebruari 2005. a määrust nr 30 "Ravimite väljakirjutamise ja apteekidest väljastamise tingimused ja kord ning retsepti vorm"

Määrus avaldati Riigi Teataja lisas nr 96 18. detsembril 2007. a ja <span style="font-weight: normal">jõustus <strong>21. detsembril 2007. a.</strong></span>

Muutmine on tingitud Eesti liitumisest Schengeni lepinguga.

Muutunud kord puudutab <u>ainult püsivalt Eestis elavate isikute</u> reisimist (sõltumata eesmärgist) teise Schengeni lepinguga ühinenud riiki. Need isikud peavad <strong>alati</strong> juhul- kui nad võtavad kaasa teise Schengeni lepinguga ühinenud riiki isiklikuks tarbeks psühhotroopseid või narkootilisi aineid sisaldavaid ravimeid (NB! sõltumata kogusest- kuid kaasa ei ole lubatud võtta kogust- mis ületab 30 päevase ravi vajaduse)- kaasa võtma ka Ravimiameti vastava loa. Selleks- et patsiendil oleks võimalik sellist luba taotleda- <strong>peab ravimeid määranud arst täitma</strong><u>„Narkootiliste ja psühhotroopsete ainete teistesse riikidesse kaasavõtmise tunnistuse taotluse”</u> (lisatud) <u>punktid A- B ja C15-20</u>. See taotlus antakse patsiendile- kes esitab taotluse apteegis- kust ta soovib ravimeid välja osta.

<em>Teistes Schengeni lepinguga liitunud riikides püsivalt elavad isikud peavad Schengeni lepinguga liitunud riikidesse reisimisel omama <u>oma püsiva elukohamaa</u> pädeva ametkonna antud luba- kui nad vajavad reisi ajal psühhotroopseid või narkootilisi aineid sisaldavaid ravimeid. Teistes Schengeni lepinguga liitunud riikides püsivalt elavatele isikutele ei väljasta selliste ravimite kaasavõtmiseks luba Eesti Ravimiamet- seda ka siis- kui sellised ravimid on välja kirjutatud ja hangitud Eestis (sisuliselt tähendab see seda- et Eestis praktiseeriv arst on õigustatud teises Schengeni liikmesriigis elavale isikule selliseid ravimeid välja kirjutama väljaostmisega Eestis ainult selliste isikute Eestis viibimise ajaks vältimatu abi tähenduses).</em>

 

  

<strong>Narkootiliste ja psühhotroopsete ainete<br /> teistesse riikidesse kaasavõtmise tunnistuse taotlus</strong>

<strong>A. Retsepti kirjutanud arst</strong>

2) Perekonnanimi                               Eesnimi                     Telefon

3) Aadress (tervishoiuteenuse osutaja nimi ja tegevuskoha aadress)

Kui väljastaja on arst:<br /> 4) Arsti pitser                                    Arsti allkiri

<strong>B. Patsient</strong>

5) Perekonnanimi                               Eesnimi

6) Passi või muu reisidokumendi number

7) Sünnikoht

8) Sünniaeg

9) Kodakondsus

10) Sugu

11) elukoha aadress Eestis (linn/asula- tänav/maja- korter nr)

12) Reisi kestus päevades

<strong>C. Määratud ravim</strong>

14) Ravimpreparaadi nimetus

15) Ravimvorm

16) Toimeaine rahvusvaheline nimetus

17) Toimeaine sisaldus

18) Kasutamisjuhend

19) Toimeaine üldkogus

20) Retsepti ajaline kehtivus päevades

21) Märkused (retsepti nr- ravimi väljastanud apteegi nimi- väljastamiskoha aadress- ravimi väljastanud isiku nimi ja allkiri)

Tunnistus saata …

 

<strong>Teistes Schengeni lepingu riikides püsivalt elavatele isikutele väljastab loa psühhotroopseid ja narkootilisi aineid sisaldavate ravimite kaasavõtmiseks ühest Schengeni lepinguga ühinenud riigist teise reisimisel nende püsiva elukoha riik!</strong>

Määruse terviktekst on kättesaadav Riigi Teataja veebilehel aadressil <a title="" target="_blank" href="http://www.sam.ee/13117"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12895062</span></a> ning muudetavate määruste terviktekstid avaldatakse ka Ravimiameti kodulehel pärast muudatuste jõustumist.

Täiendav informatsiooni saab Ravimiameti telefonil 7 374 140 või e-posti aadressil <a href="mailto:sam@sam.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">sam@sam.ee</span></a>. Ravimiameti interneti kodulehel http://<a href="http://www.sam.ee/"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">www.sam.ee</span></a>/ on olemas informatsioon ka patsientidele.

 

¹ Schengeni õigusruumi kuuluvad:<br /> Belgia- Prantsusmaa- Saksamaa- Luksemburg- Holland- Itaalia- Portugal- Hispaania- Kreeka- Austria- Island- Norra- Rootsi- Taani ja Soome;<br /> Eesti- Läti- Leedu- Tšehhi- Ungari- Malta- Poola- Slovakkia ja Sloveenia ühinesid Schengeni õigusruumiga 21. detsembril 2007. a.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.