Hooldusravikohtade vähesus ei ole enam Tallinnas probleemiks

3. jaanuar 2008

<br /> Tallinnas jätkub nüüd hooldusravikohti kõigile patsientidele- aastaid probleemiks olnud voodikohtade vähesus on linna ja haigekassa koostöös kõrvaldatud.

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on hooldusravikohtade puudus olnud seoses elanikkonna vananemisega linna tervishoiusüsteemi valukohaks juba aastaid.

Mullu eraldas Tallinn oma eelarves hooldusravile kolm miljonit krooni ja see võimaldas aasta algul taasavada 25 voodikohta Lääne-Tallinna Keskhaigla Nõmme korpuses- suvel lisandus haigekassa rahastamisel veel 25 kohta.

"Linna ja haigekassa ühisfinantseerimisel avame Ida-Tallinna Keskhaigla Järve korpuses aprillis veel 30 voodikohta ning siis on kõik vajadused kaetud-" ütles abilinnapea. "Järve haigla renoveerib praegu osakonda ning on teinud juba ära suure töö - on sisse seatud voodikohad surijatele ning toimib hingehoid ka lahkujate omastele- võimalus on veeta viimased tunnid eraldi koos oma lähedastega-" lisas Martinson. Abilinnapea nentis- et kuna Tallinn on pidevalt hooldusravi finantseerimist suurendanud- on seda teinud ka Eesti haigekassa ja koostöö on olnud väga hea.

Linn on tänavu oma eelarvest hooldusravile eraldanud neli miljonit krooni ning finantseerib koos haigekassaga patsiendile praegu 540-kroonise hooldusravipäeva kahe kuu ulatuses.

1. jaanuari 2007 seisuga on Tallinnas ja Harjumaal 235 hooldusravi voodikohta- lisaks Diakoonia- ja Kallavere erahaiglates 140 voodikohta.

Riikliku arengukava kohaselt on aastaks 2015 on Tallinnasse ja Harjumaale kavandatud kokku 770 hooldusravi kohta.

 

Raepress<br /><a href="mailto:Tallinnapressiteenistus@tallinnlv.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">Tallinnapressiteenistus@tallinnlv.ee</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.