Tööandjate keskliit: uus töölepingu seadus viib Eesti eurotsooni

09.01.2008.a.

<br /> Eesti Tööandjate Keskliit pöördub valitsuse poole ettepanekuga uue töölepingu seaduse vastuvõtmiseks- mis loob eeldused kiire majanduskasvu taastumiseks ja tööviljakuse tõusuks- loob juurde uusi tööandjaid ning tõstab tööhõivet.

"Kui täna kehtiv töölepingu seadus võeti vastu ajal- mil riigis kehtis ametliku valuutana rubla- siis uus töölepingu seadus peab Eesti viima eurotsooni-" ütles tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis.

"Tänase tööõiguse suurimaid hädasid on tõsiasi- et see pärsib tootlikkust ja väikeettevõtlust. Omal ajal kehtestatud tööõiguse normide eesmärk oli lihtsa tööinimese kaitse suurettevõtete erastamise protsessis. Täna kehtib Eestis euroopalik töötuskindlustus ning ettevõtlusmaastikku ilmestavad mikroettevõtted- kes tihti annavad tööd vaid mõnele inimesele. On tagumine aeg visata viimane nõukogude tsiviilõiguse jäänus prügikasti ning kehtestada euroopalik seadus- mis motiveerib tänaseid töövõtjaid hakkama tööandjateks ning annab riigi majandusarengule vajaliku impulsi-" lisas Kriis.

Tööandjate keskliit on aastaid üritanud selgitada- et tänase tööturu iseloomulikke nähtusi on töölepingute vormistamine võlaõiguslikeks käsundus- või töövõtulepinguteks- millega riik kaotab maksude näol ja inimesed sotsiaalsete garantiide kaudu. "Eestis on hetkel ligi 20 000 FIE-t- kes sellega varjavad oma töösuhet- ei maksa riigimakse ning osutavad ebaausat konkurentsi. Ka selle probleemi on meile kaasa toonud nõukogude aegne töölepingu seadus"- selgitas Kriis.

Tööandjate keskliit kutsub kõiki osapooli- s.h. ametiühingute keskliitu üles konstruktiivsele koostööle ning loodab uue seaduse vastuvõtmist veel käesoleval aastal.

 

Lisainfo:

Tarmo Kriis<br /> 6 999 301

Eesti Tööandjate Keskliit<br /><a href="mailto:ettk@ettk.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">ettk@ettk.ee</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.