Pärnu linnapea Mart Viistamme avaldus

10.01.2008

<br /> Pärnu linna 15. aastasel koolitüdrukul diagnoositi selle nädala alguses meningokokknakkus- mille tagajärjel ta täna öösel suri. Pärnu Linnavalitsuse nimel avaldan kaastunnet Rääma Põhikooli õpilasega juhtunu pärast nii tema vanematele- lähedastele- kui ka sõpradele. Juhtumist kuuldes võtsin ühendust ka kooli direktoriga- samuti on linnavalitsus eri tasanditel juba pakkunud koolile oma abi.

Sellised ootamatud surmajuhtumid jätavad meisse alati oma tugeva jälje- meie kõigi ülesanne on raskel hetkel toetada neid- kes on olnud igapäevaselt selle noore ja tubli inimese kõrval.

Tean- et seoses selle juhtumiga on igaks juhuks arstliku läbivaatuse läbinud mitmed teisedki õpilased- kelle puhul oli põhjust kahtlustada kokkupuudet täna surnud õpilasega- kuid praeguseks pole haigust teistelt leitud. Seepärast palun kõigil linlastel juhtunusse suhtuda rahulikult. Arstide kinnitusel on haigus väheesinev- 2007. aastal registreeriti Eestis 11 haigusjuhtumit ning arstide kinnitusel pole kartuseks ning paanikaks mingit põhjust. Pärnu linnaarst Ada Kraak on mulle kinnitanud- et juhtunust on informeeritud ka kõiki Pärnu perearstikeskusi- samuti on kõikidele kooli õpilastele ja töötajatele garanteeritud psühholoogiline abi.

 

Mart Viisitamm<br /> Linnapea

Maily-Maria Kiviselg<br /><a href="mailto:maily-maria.kiviselg@lv.parnu.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">maily-maria.kiviselg@lv.parnu.ee</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.