"Saa nägijaks" heategevuskampaania käigus koguti 1 158 324 krooni

10. jaanuar 2008

<br /> Eesti Lionsklubide "Saa nägijaks" heategevuskampaania käigus koguti 15 000 Eesti inimese kaasabil 1 158 324 krooni.

Rahvusvahelise Lionsklubide Eesti piirkonna poolt läbiviidud heategevusprogrammi "Saa nägijaks!" raames on aastavahetuse seisuga kogutud 1 158 324 krooni.

Kogu annetus läheb Eesti nägemispuudega laste toetuseks.

Eelmise aasta viimase kolme kuu jooksul Lionsklubide poolt kogutud rahaga toetatakse Ida -Tallinna Keskhaigla Silmakliinikut enneaegsetelt sündinute nägemispuudulikkuse diagnoosiaparaadi ostmisel ning osaletakse Tallinna Heleni kooli pimedate klassile punktkirja raamatute ja Tartu Emajõe koolile abivahendite soetamisel.

Suurem osa annetustest on kogutud läbi kohalike Lions klubide liikmete- paarikümne krooniste annetuste kaupa. Annetajaid on kokku ligi 15 000. "Meie jaoks on väga oluline teadmine- et nii paljudel inimestel on soov näha ja aidata endast nõrgemaid. Annetuskampaania rahaline eesmärk oli koguda iga Eesti elaniku kohta vähemalt 1 kroon- mis sai ka peaaegu täidetud-" kommenteerib tulemusi Eesti Lions piirkonna kuberner Kalle Elster. Kõige aktiivsemad rahakogujad olid LC Keila- LC Saku ja LC Tallinn Kristiine.

Enam kui 1000 kroonise summa annetajale antakse jaanuari lõpus üle tänukirjad - vastavalt Hõbe- või Kuldtunnistus. Tänuõhtud toimuvad Tallinnas Heleni koolis 29. jaanuaril ja Tartus Emajõe koolis 19. jaanuaril. Kokku antakse välja pisut enam kui 30 Hõbetunnistust ning üks Kuldtunnistus firmale Kaleva Travel AS. Kampaaniat toetas ka Ida-Tallinna Keskhaigla 287 500 krooniga

Diagnoosiaparaat Ida-Tallinna Keskhaiglale ja annetusrahad koolidele antakse pidulikult üle 8. märtsil Pärnus toimuval Lions klubide aastaballil.

Eesti lionsklubid kuuluvad Eesti piirkonna kaudu ülemaailmsesse lionsorganisatsiooni- mille heategevusprogramm Lions Sight First on aidanud miljoneid nägemispuudega inimesi maailmas.

Eestis on praegu 54 lionsklubi ja 6 leoklubi- neis kokku ca 1300 liiget.

 

Lisainformatsioon:

<a target="_blank" href="http://www.lions.ee/"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">http://www.lions.ee/</span></a>

Kalle Elster<br /> Eesti Lionspiirkonna kuberner<br /> Tel. +372 5048865

Liisa Lukin<br /><a href="mailto:Liisa.Lukin@elisa.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">Liisa.Lukin@elisa.ee</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.