Eesti saadab Helmandisse tervishoiuspetsialisti

15. jaanuar 2008

Nr. 8-E

<br /> Teisipäeval- 15. jaanuaril kohtus Afganistanis visiidil viibiv välisminister Urmas Paet Afganistani presidendi Hamid Karzaiga.

Kohtumisel olid kõne all Eesti sõjaline ja tsiviilne panus Afganistani stabiliseerimisse ning ülesehitamisse.

President Karzai väärtustas kõrgelt Eesti osalust rahvusvahelistes julgeolekuabijõududes (ISAF). "Oleme väga tänulikud- et Afganistanist kaugel asuv väike riik aitab meid nii keerulises paigas kui seda on Helmandi provints-" ütles president Karzai. Afganistani president huvitus Eesti hinnangust julgeolekuolukorra kohta Helmandi provintsis.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on julgeolekuolukord Afganistani lõunaosas raske ja keeruline. "Stabiilsuse saavutamiseks on vajalik usaldus ja koostöö kohalike elanikega-" rõhutas Paet. "Üks võimalus usalduse tõstmiseks on arengukoostöö suurendamine- mis aitaks kaasa Afganistani inimeste elujärje paranemisele-" lisas ta.

Välisminister Paet kinnitas- et Eesti kavatseb märgatavalt suurendada tsiviilpanust. "Saadame Helmandisse meditsiinieksperdi- kelle ülesandeks on kogu provintsi meditsiinisüsteemi arendamine ja rahvusvahelise abi koordineerimine-" sõnas Paet.

President Karzai arvamuse kohaselt peaks Euroopa Liit eelkõige keskenduma Afganistani politseinike väljaõpetamisele ja NATO Afganistani sõjaväe väljaõppele. Välisminister Urmas Paet ütles- et Eesti saadab EL politseimissiooni koosseisu ühe politseiniku. Möödunud aastal toetas Eesti 469 400 krooniga (30 000 EUR) ELi politseimissiooni EUPOL Afghanistan- mille eesmärk on abistada Afganistani polisejõudude ülesehitamisel.

Välisministri visiit Afganistani jätkub- kavas on kohtumised ELi eriesindaja Francesc Vendrelli- asevälisministri Mohammad Kabir Farahiga ja Suurbritannia suursaadiku Sir Sherard Cowper-Colesiga.

Kabulist suundub välisminister Paet Londonisse- kus kohtub neljapäeval- 17. jaanuaril Suurbritannia välisministri David Milibandiga.

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS<br /> 637 7654<br /> 50 49 645<br /><a href="mailto:pressitalitus@mfa.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">pressitalitus@mfa.ee</span></a><br /><a target="_blank" href="http://www.vm.ee/"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">http://www.vm.ee/</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.