Tallinn avardab terviseedendust

Tallinna tervisenõukogu koosolekul otsustati laiendada nõukogu senist südame-veresoonkonnahaiguste ennetusele keskendunud tegevust ulatuslikuks terviseedenduseks.

Tallinna tervisenõukogu koosolekul otsustati laiendada nõukogu senist südame-veresoonkonnahaiguste ennetusele keskendunud tegevust ulatuslikuks terviseedenduseks- vahendas BNS Raepressi teadet.

Tervisenõukogu juhtiva abilinnapea Merike Martinsoni sõnutsi kavandab nõukogu senisest ulatuslikumat terviseedendustegevust.

“Tervisenõukogu tänavuse tegevusplaani aluseks on lähinädalatel linnavalitsuse istungil arutatav Tallinna Rahvastiku Tervise arengukava aastateks 2008-2015 ja seal toodud eesmärgid-” ütles Martinson möödunud nädalal. “Käesolevast aastast asuvad kõigis linnaosades tööle terviseedendusspetsialistid ning esmakordselt on linnaeelarvest eraldatud raha terviseprojektideks- kokku kaks miljonit krooni.”

Kui eelnevatel aastatel keskendus tervisenõukogu eelkõige südame-veresoonkonnahaiguste ennetustööle ja vastavatele üritustele- siis nüüd toodi esile vajadus laiendada tervisliku elustiili populariseerimist ning keskenduda senisest enam laste ja noortele suunatud ennetustööle. Jätkub tervist edendavate lasteaedade arendamine ja võrgustiku laiendamine- samuti koolitoidu kvaliteedi ja kalorsuse jälgimine.

Raepressi teatel avaldati koosolekul ühtlasi arvamust- et senisest enam peaksid linnaosalehed avaldama populariseerivas vormis tervisehariduslikke artikleid ja reklaami terviseüritustest.

Tallinna tervisenõukogu koosseisu kuuluvad meedikud- sotsiaal- ja tervishoiuameti- spordi- ja noorsooameti- haridusameti- SA Tallinna Koolitervishoid ja sotsiaalministeeriumi esindajad.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.