Uued professorid alustavad veebruaris

Tartu ülikooli nõukogu valis 21. detsembril kaheksa professorit-
teiste hulgas ravimite tehnoloogia ja biofarmaatsia professoriks
Peep Veski- epidemioloogia professoriks Anneli Uusküla-
molekulaarse biotehnoloogia professoriks Ants Kure-
mikroobigeneetika professoriks Maia Kivisaare ning bioinformaatika
professoriks Maido Remmi- vahendas Eesti Geenikeskus Tartu Ülikooli
teadet.

<strong>Peep Veski</strong> on sündinud 1950. aastal Kohtla-Nõmmel. 1980. aastast on ta bioloogiakandidaat ja kaitses 1994. aastal Helsingi ülikoolis farmaatsiadoktori kraadi. Viimased kümme aastat on ta töötanud farmaatsia instituudi juhatajana. Peep Veski peamised uurimisvaldkonnad on raviainet prolongeeritult vabastavate- koolon-spetsiifiliste ja maos püsivate mudel DDS-ide väljatöötamine- dissolutesti metoodika täiustamine ja PAT (Process Analytical Tecnology). Kokku on ta avaldanud ligikaudu 140 teaduslikku publikatsiooni- neist 31 viimase viie aasta jooksul.

<strong>Anneli Uusküla</strong> on sündinud 1967. aastal Kohtla-Järvel. Praegu töötab ta TÜ tervishoiu instituudis vanemteadurina ning nahahaiguste kliinikus arst-õppejõuna. Alates 2007. aastast on ta tervishoiu instituudi juhataja. Anneli Uusküla lõpetas TÜ arstiteaduskonna 1991. aastal ja kaitses meditsiinidoktori kraadi 2001. aastal. 2003. aastal kaitses ta New Yorgi osariigi ülikooli juures teadusmagistrikraadi. Anneli Uusküla peamised uurimisvaldkonnad on sugulisel teel levivate infektsioonide ja HIV epidemioloogia Eestis- sugulisel teel levivate infektsioonide ja HIV infektsiooni riskifaktorid Eestis- sugulisel teel levivate infektsioonide ja HIV ravile ning käsitlusele suunatud uuringud. Kokku on tema sulest ilmunud 43 teaduslikku publikatsiooni- neist 25 viimase viie aasta jooksul.

<strong>Ants Kurg</strong> on sündinud 1962. aastal Viljandis. 1986. aastal lõpetas ta TÜ bioloogia-geograafiateaduskonna <em>cum laude</em> ja kaitses molekulaarbioloogia erialal doktorikraadi 1996. aastal. 1. veebruarini on ta TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi biotehnoloogia õppetooli dotsent. Tema peamised uurimisvaldkonnad eri aegadel on olnud veise leukeemia viiruse molekulaarbioloogia ja diagnostika (1987-1996)- DNA diagnostika ja DNA mikrokiipidel põhinevate analüüsimeetodite väljatöötamine ja arendamine inimese molekulaargeneetika vallas (alates 1996)- oligonukleotiidmaatriksil tehtavale praimer-ekstensiooni (APEX) meetodi väljatöötamine- optimeerimine ja praktikasse juurutamine (1997-2003)- DNA mikrokiipide pinnakeemia probleemid ja inimese vaimne alaareng ning selle molekulaargeneetilised põhjused (alates 2002). Teaduslikke publikatsioone on Ants Kure sulest ilmunud 30- neist 12 viimase viie aasta jooksul.

<strong>Maia Kivisaar</strong> on sündinud 1960. aastal Kosel. Tartu ülikooli lõpetas ta 1982. aastal ja kaitses doktorikraadi molekulaarbioloogias 1993. aastal. Praegu töötab ta TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudis geneetika dotsendina. Tema peamised uurimisvaldkonnad on fenooli lagundamist määravate geenide iseloomustamine ja regulatsioon bakteris <em>Pseudomonas putida</em>- transkriptsioon stressi poolt indutseeritavatelt promootoritelt bakterites- kasvukeskkonna mõju fenooli lagunemist määravate geenide avaldumisele- stressi poolt indutseeritud mutagenees bakterites ja bakteripopulatsiooni evolutsioneerumine stressitingimustes. Maia Kivisaare teaduslike publikatsioonide üldarv on 30- neist 12 on ilmunud viimase viie aasta jooksul.

<strong>Maido Remm</strong> on sündinud 1965. aastal Tartus. 1990. aastal lõpetas ta TÜ bioloogia-geograafia teaduskonna biokeemia erialal. 1997. aastal kaitses ta filosoofiadoktori kraadi. Aastast 2003. on Maido Remm töötanud TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi bioinformaatika õppetoolis ja samal aastal valiti ta Tartu ülikooli korraliseks professoriks. Tema peamised uurimisvaldkonnad on praimerite ja kiipide disaini ja analüüsi metoodika- Eesti geenikaart ja geneetiliste analüüside metoodika ja võrdlev genoomika. Maido Remmi teaduslike publikatsioonide üldarv on 25- neist viimase viie aasta jooksul on ilmunud 13.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.