Turult kõrvaldati ohtlikke tooteid

Tervisekaitseinspektsioon

16.01.2008

<br /> Tervisekaitseinspektsioon (TKI) kõrvaldas 2007. aasta lõpus turult mitmeid kosmeetikatooteid- kemikaale ja mänguasju- mis sisaldasid tervisele ohtlikke aineid või olid tervisele ohtlikud mõnel muul põhjusel.

Nii näiteks sisaldasid turult tänaseks kõrvaldatud küünelakid ühe koostisainena keelatud reproduktiivtoksilist ainet - dibüülftalaati. Poolas toodetud kontaktliim sisaldas aga 45% tolueeni- mis on jaemüügiks keelatud.

Mänguasjade turult kõrvaldamise põhjusteks oli kas ülemäärane ftalaadisisaldus või oht tekitada väikesele mängijale vigastusi.

Ohtlike toodete leiust on Tervisekaitseinspektsioon teavitanud Tarbijakaitseametit- kes teavitab ohtlikest toodetest <a href="http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/rapex_archives_en.cfm"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none"> RAPEXI teavitussüsteemi</span></a> kaudu teisi Euroopa Liidu liikmesriike.

RAPEX kiirteavitussüsteemi kaudu saabunud info põhjal kõrvaldati aasta lõpus Eesti turult Ameerikas toodetud šampoonid- mille koostises oli teise kategooria kantserogeene.

<br /><a href="http://www.tervisekaitse.ee/documents/tootedjateenused/2008/ohtlikud_tooted_jaan.pdf"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">Tutvu turult kõrvaldatud toodetega lähemalt</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.