Palume patsiente võimalusel mitte külastada

SA Viljandi Haigla

18. jaanuar 2008

<br /><strong>Seoses viimastel nädalatel sagenenud noroviiruste juhtumitega palub SA Viljandi Haigla lähematel päevadel haigla patsiente mitte külastada.</strong>

"Karantiini me ei kehtesta ning muretsemiseks põhjust pole- kuid kuna viimasel ajal on viirusejuhtumid sagenenud- palume inimestelt mõistvat suhtumist ja võimalusel ka külaskäigu edasilükkamist. See on vajalik nii patsientide kui külastajate endi kaitsmiseks"- ütles haigla ravijuht Enno Kase.

"Nende osakondade ustel- kus patsientidel viimastel päevadel noroviirust leitud on- on külastajatele ka täiendavad käitumisjuhised. Lühidalt öeldes tuleks sellisesse osakonda sisenedes enne patsiendi juurde minekut otsida üles osakonna valveõde- kes selgitab- kuidas nakatumisest hoiduda"- lisas Kase.

Noroviirused ehk Norwalk-viirused on viirused- mis on rahva hulgas tuntud ka talvise oksendamistõvena. Haiguse sümptomiteks on iiveldus- oksendamine- kõhulahtisus ja kõhuvalu. Vahel võib esineda ka väike palavik- külmavärinad- peavalu- lihastevalud ja üldine väsimustunne. Haigus algab järsult ning selle kestus on tavaliselt lühike - 24-48 tundi- ehkki inimene võib end sellal tunda väga haigena.

Noroviirused on väga nakkavad ja levivad kergesti ühelt inimeselt teisele. Nakatuda on võimalik saastunud toidu või joogiga- saastatud pinna või eseme puudutamise ja seejärel suu puudutamisega ning otsesel kontaktil haigega (näiteks samade toidunõude kasutamisel). Noroviirusesse nakatunud inimene on nakkusohtlik alates esimeste haigusnähtude tekkest kuni vähemalt kolm päeva pärast paranemist- mõnel juhul püsib nakkusohtlikkus ka veel kuni kaks nädalat pärast tervenemist.

Noroviiruse vastu ravimeid ei ole ning peamine on hoolitseda selle eest- et haige tarbiks piisavalt vedelikku (vett- teed- mahla).

<strong>Noroviiruse ennetamiseks tuleks:<br /></strong>- sageli käsi pesta<br /> - puu- ja aedviljad enne söömist hoolikalt pesta<br /> - pesta ja desinfitseerida saastunud pinnad kloori sisaldava puhastusvahendiga<br /> - pesta saastunud riided ja voodipesu<br /> - hoida WC pott ja selle ümbrus puhtana.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.