Loata ravimite transportijaid ootab kriminaalmenetlus

22.01.2008.

<br /> Maksu- ja Tolliamet juhib tähelepanu sellele- et teise Schengeni riiki reisile minnes võib narkootilisi või psühhotroopseid aineid sisaldavaid ravimipreperaate kaasa võtta vaid Ravimiameti tunnistuse alusel.

Sel aastal on MTA tollikontrolli ametnikud avastanud Soome suunduvate isikute juurest hulgaliselt psühhotroopseid ravimeid. Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuusi sõnul on uurimisosakonna narkotalitus alates aasta algusest alustanud seoses psühhotroopseid aineid sisaldavate ravimite üle piiri või riigist välja toimetamise katsega 14 kriminaalmenetlust.

Riigiprokuratuuri süüdistusosakonna prokuröri abi Sirle Melk ütles- et kriminaalasjades kahtlustatavate näol on tegemist valdavalt Soome Vabariigi elanikega. "Võtame juhtumeid tõsiselt- seda näitab seegi- et kaks isikut viibivad kahtlustatavatena vahi all-" lisas Melk.

14-st isikust 13 on olnud Soome Vabariigis alaliselt elavad Soome kodanikud- üks kahtlustatav on Eesti Vabariigi kodanik. Rikkumiste puhul on keskmiseks koguseks ca 200 tabletti- kõige rohkem üritati korraga üle piiri viia 500 tabletti.

"Kui enne Schengeni õigusruumiga liitumist piisas psühhotroopseid aineid sisaldavate ravimite Soome viimisel nõuetekohasest retseptist- siis nüüd läheb vaja ka koduriigi ravimiameti eriluba-" rääkis Kuus. "Vaatamata sellele- et psühhotroopseid aineid sisaldavate ravimite retseptidele on trükitud hoiatus ravimite loata teise Schengeni riiki väljaviimise keelu kohta- eiratakse seda järjekindlalt-" nentis Kuus.

Peamisteks ravimiteks- mida püütakse Eesti Vabariigist välja toimetada on RIVOTRIL- HYPNOGEN- DORMICUM- TRAMADOL- DIAZEPEKS XANAX- ALPRAZOLAM-GRINDEKS. Nimetatud ravimid sisaldavad preparaate- mis kuuluvad narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirja.

Seoses Eesti Schengeni konventsiooniga liitumisega viidi sisse muudatus Sotsiaalministri 2005. aasta 18. veebruari määruses nr 31 "Ravimiameti eriluba nõudva kauba sisse- ja väljaveo ning ravimite isiklikuks tarbimiseks kaasavõtmise või posti teel saatmise tingimused ja kord- erilubade vormid ning Ravimiameti eriluba nõudvate kaupade loetelu".

Ilma vastava Ravimiameti tunnistuseta narkootilisi või psühhotroopseid aineid sisaldavate ravimipreparaatide toimetamisel (ka toimetamise katsel) Eestist välja- teise Schengeni konventsiooniga liitunud riiki- on täidetud Karistus seadustiku § 392 sätestatud kuriteokoosseisu tunnused ning rikkumise toime pannud isiku suhtes alustatakse kriminaalmenetlust. Nimetatud paragrahv näeb karistusena ette rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse.

Maksu- ja Tolliamet tuletab meelde- et narkootikumide- ja salakaubaveoga seotud infot saab ametile edastada vihjetelefonil 800 4444 (tasuta) ning e-posti aadressil <a href="mailto:vihje@emta.ee."><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">vihje@emta.ee.</span></a>

 

Priit Rum<br /> Maksu- ja Tolliamet<br /> Peaspetsialist meediasuhete alal<br /> Telefon: 676 2969; 502 0786<br /> E-post: <a href="mailto:priit.rum@emta.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">priit.rum@emta.ee</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.