Pärnu noored suitsetajad käivad loengus

23.01.2008

<br /> Täna- 23. jaanuaril toimus Pärnu politseiosakonnas esimene loeng alaealistele suitsetajatele- kes tabati kuu alguses toimunud politseioperatsiooni käigus.

Politseiosakonda olid palutud need noored- kes on alaealised ning kellel varasemad rikkumised puudusid ning seega oli tubakaseaduse rikkumine neil esmakordne. Kutsutud 12 noorest- käis kohal 8.

Pärnu politseiosakonna korrakaitsetalituse konstaabel Nurmely Mitrahovitš sõnas- et noored alustavad suitsetamist väga kergekäeliselt. Ta lisas- et suitsetamine on noortele sageli staatusesümboliks: ei sobi ju jääda kõrvale- kui mõni sõber või koguni kõik sõbrad tubakatooteid tarvitavad. Mitrahovitš ütles: "Kahjuks ei teadvusta ka noored seda- et tubakas kahjustab tervist- seda ka vesipiibu puhul. Suitsetamisest mõeldakse ekslikult kui ühisest ettevõtmisest- mitte kui oma tervise kahjustamisest."

Tagasiside sellisele loengule on olnud hea. Üks kohalkäinud noormeestest sõnas- et teda pani loengus mõtlema see- et suitsetamisest loobumisel võib end peagi tunda taas terve reipana- nii nagu enne suitsetamise alustamist.

Loengu eesmärgiks on panna lapsi mõtlema oma rikkumiste ja tervise üle. "Alati ei pea politsei olema karistajaks- vaid on ka teisi mooduseid- kuidas lapsi õigele teele suunata-" sõnas Mitrahovitš.

Sellised loengud on Pärnu noorsoopolitseil kavas ka tulevikus.

 

Hedy Tammeleht<br /> infojuht<br /> Pärnu politseiosakond<br /> Tel. 444 6650<br /> GSM: 56 489 065<br /><a href="mailto:hedy.tammeleht@laane.pol.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">hedy.tammeleht@laane.pol.ee</span></a>

Lääne Politseiprefektuur<br /> Pikk tn 18<br /> 80089 Pärnu

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.