Euroopa Ravimiameti teade inimese papilloomiviiruse (HPV) vaktsiini (Silgard- Gardasil - MSD) ohutuse kohta

Ravimiamet

25.01.2008

<br /> Euroopa Ravimiamet on saanud andmeid HPV vaktsiini (Gardasil) saanud noorte naiste surmajuhtudest. Euroopas on teada kaks surmajuhtu (Austrias ja Saksamaal). Kummalgi juhul ei ole surmapõhjus selge ja põhjuslikku seost Gardasili manustamise ja surma vahel ei ole kindlaks tehtud.

Silgardil ja Gardasilil on Euroopa Liidu kõikides liikmesriikides müügiluba tsentraliseeritud protseduuriga. Vaktsiini kasutatakse emakakaela raskekujulise düsplaasia- emakakaelavähi- häbeme raskekujuliste düsplastiliste ning välissuguelundite tüügaste (teravate kondüloomide) vältimiseks- mis on põhjustatud inimese papilloomiviiruse (HPV) tüüpide 6- 11- 16 ja 18 poolt. Näidustus põhineb Silgardi/Gardasili tõestatud efektiivsusel 16...26-aastastel naistel; Silgardi/Gardasili immunogeensust on näidatud 9...15-aastastel lastel ja noorukitel. Meestel ei ole ravimi protektiivset toimet seni uuritud.

Hinnanguliselt on Euroopas HPV vaktsiini saanud 1-5 miljonit patsienti. Eestis on 2007. a kolme kvartaliga müüdud 750 vaktsiini annust.

Põhinedes olemasolevatele andmetele- on Euroopa Ravimiamet seisukohal- et HPV vaktsiini kasu/riski suhe on endiselt positiivne.

 

<span style="font-weight: normal">Lähem teave:</span>

Ravimiamet- info@ravimiamet.ee- 7 374 140

<span style="font-weight: normal">Euroopa Ravimiameti veebileht:</span><br /> European Medicines Agency (EMEA)

<span style="font-weight: normal">Euroopa Ravimiameti pressiteade:</span><br /> http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/gardasil/Gardasil_press_release.pdf

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.