Kuulsuste mõju plastilisele kirurgiale

NEW YORK- 28. jaanuar/PRNewswire/ --- Juhtivate
plastikakirurgide ülemaailmne kaardistav uuring - Jolie- Kidman-
Anderson- Loren- Bundchen- Pitt- and Clooney mõjutatud

<strong><br /></strong>Me kuuleme seda iga päev: "Oh- ma sooviksin välja näha nagu Angelina." Või: "oh- kui saaks Bradi kõhu - Ma teeks selle nimel ükskõik mida." Seoses esteetilise plastilise kirurgia kättesaadavuse kasvuga- protseduuride pideva täiustumise kvaliteedi tõusuga ning saadaolevate arvukate maksevõimalustega saavad mõned neist soovidest ka tõeks Kuid kas populaarset ajakirjandust enda alla matvad kuulsuste pildid mõjutavad üldse inimeste otsustusi enda plastiliste lõikuste suhtes?

Rahvusvahelise esteetilise plastilise kirurgia ühing (The International Society of Aesthetic Plastic Surgery- ISAPS -www.isaps.org)- maailma juhtivaid oma ala autoriteete- küsis hiljuti plastikakirurgidelt: Milline on kuulsuste mõju patsientide otsustustele?

Küsitlus saadeti üle 20 000 plastikakirurgile 84 riigis. Kirurgidel paluti seostada kuulsuste nimesid üheteistkümne populaarse protseduuriga nii meeste kui naiste arvestuses. Selle- mitteteadusliku- anekdootliku küsitluse tulemused paljastasid kütkestavad suundumused. Nagu ühenduse president- dr Bryan Mendelson Melbournist Austraalias hiljutises intervjuus täheldas: "Me õppisime sellest uuringust- et tuleb jätkata ühingu pidevaid pingutusi inimeste harimisel- õpetamaks- kuidas valida õiget plastikakirurgi. Inimesed peavad uurima- milline on kirurgi väljaõpe- kogemus ja pühendumus- et nad saaks teha teadlikke otsuseid ning teada- mida mõistlikkuse piirides oodata nii plastiliselt kirurgialt kui ka mittekirurgilistelt protseduuridelt."

Kui enne oli veel kahtlusi- kas Angelina Jolie ja Brad Pitt on maailma number üks kuulsustepaar- siis ISAPS-i uuring tegi neile kahtlustele lõpu. Jolie ja Pitti nimed tulid ette rohkem ja rohkemate kehapiirkondadega seoses kui ükskõik milline teine isik. Samuti mõjutasid osasid valikuid mitmed kohalikud kuulsused ja mitmeid kordi viidati klassikalisematele iludustele- nende seas olid juhtpositsioonil Sophia Loren- kellele järgnes Elizabeth Taylor.

Uurimus avaldati ühingu uudiskirja ISAPS News elektroonilises väljaandes- mida avaldatakse kolm korda aastas- koostöös kirjastusega Quality Medical Publishing (www.qmp.com)- mis on maalima juhtivaid plastilise kirurgia alaste raamatute- ajakirjanduse ja võrguhariduse väljaandja.

<br /><strong><u>NAISED</u></strong>

Kuulsuste valikus olid juhtivad kategooriad rinnad ja huuled- neile järgnesid tuharad- nina ja kõhupiirkond. Kategooriad on järjestatud populaarsuse järgi.

<strong>Rinnad</strong> - Selge valik rindade välimuse eeskujuks oli Pamela Anderson- kellele järgnesid Brasiilia iludus Gisele Bundchen- Ameerika popp-printsess- Britney Spears ja Xuxa- populaarne Brasiilia meelelahutaja. Huvitavalt tõi see küsimus välja patsientide arvamuste edasiandmisel ka kirurgide negatiivsed kommentaarid. Märkimisväärne protsent vastavanud arstidest märkisid- et naised mainisid tihti ka kuulsusi- kelle moodi nad olla ei tahaks. Ka seda gruppi juhtis Pamela Anderson- kellele järgnesid Dolly Parton ja Victoria Beckham.

<strong>Huuled</strong> - Angelina Jolie huuled olid sellele protseduurile tulnud naiste valikutes ülekaalukalt juhtpositsioonil. Teise võimalusena viidati Julia Robertsi huultele.

<strong>Tuharad</strong> - Ülekaalukalt juhtivaks valikuks oli Jennifer Lopez. Teiste valikute hulgas olid veel Juliana Paes Brasiiliast ning ameeriklased Halle Berry ning Sandra Bullock.

<strong>Nina</strong> - Kahtlemata oli Nicole Kidmani nina naiste lemmikuks üle kogu maailma. Teiste valikute hulgas olid Julia Roberts- Jennifer Aniston- Xuxa- ning viitena klassikalisusele- Grace Kelly ning Tasmaanias sündinud Hollandi printsess Mary.

<strong>Kõhupiirkond</strong> - Mõnedes kultuurides on kõhu paljastamine moe kuulutus. Üle maailma oli naiste lemmikvalikuks Giselle Bundchen- kellele järgnesid tihedalt Shakira- Demi Moore- Britney Spears(oma karjääri algaegadel) ja Thalia (Mehhkost).

<strong>Silmad</strong> - Selles kategoorias oli selgeks lemmikuks Angelina Jolie. Esile küündisid veel Catherine Zeta-Jones- Demi Moore- Michelle Pfeiffer ja Salma Hayek. Ja tõestamaks- et kinematograafiline ilu on igavene- viidati ohtrasti ka Sophia Lorenile- Elizabeth Taylorile- Catherine Deneuvele ja Greta Garbole.

<strong>Põsesarnad </strong>- Naised viitasid enim Sophia Lorenile- kellele järgnesid Michelle Pfeiffer- Nicole Kidman- Angelina Jolie ja Marilyn Monroe.

<strong>Jalad</strong> - Selles kategoorias olid juhtkohal kolm võrdset: Tina Turner- Sharon Stone ja Cameron Diaz- kellele järgnes Jennifer Lopez.

<strong>Juuksed</strong> - Ehkki juukseimlplantaadid pole naiste seas nii tavalised kui meeste seas- oli juhtivaks valikuks Gisele Bundchen- kellele järgnesid tihedalt Jennifer Aniston ja Julia Roberts.

<strong>Lõug</strong> - Selles kategoorias polnud selgelt eristuvat liidrit. Viidatud nimede seas olid Sonia Braga- Nicole- Kidman- Julia Roberts ja Charlize Theron.

<strong>Laup</strong> - See oli üheteistkümnest valikust vähimviidatud kategooria. Valikutest olid juhtivad Nicole Kidman- Madonna- Elizabeth Taylor ja Oprah Winfrey.

<br /><strong><u>MEHED</u></strong>

Meeste kolm põhikategooriat olid kõhupiirkond- nina ja silmad- millele järgnesid Rind- lõug ja tuharad. Kategooriad on järjestatud populaarsuse järgi.

<strong>Kõhupiirkond</strong> - Brad Pitt võitis napilt Matthew McCounaugheyd. Neile järgnesid Märulifilmitähed Arnold Schwarzenegger ja Jean-Claude Van Damme ning jalgpallikuulsus David Beckham.

<strong>Nina</strong> - Selles kategoorias juhtis Brad Pitt- kellele järgnes George Clooney. Ohtrasti mainisid arstid ka seda- et patsiendid väljendasid muret- et mõne protseduuri tulemusel ei näeks nad välja nagu Michael Jackson.

<strong>Silmad</strong> - Selles kategoorias mainitud meeste juhtkolmikuks oli George Clooney- Brad Pitt ja Ben Affleck.

<strong>Rind</strong> - Ülekaalukas valik oli Arnold Schwarzenegger- kellele järgnes Paulo Zulu (Brasiilia).

<strong>Lõug</strong> - Paljud arstid mainisid- et kuulsused mõjutasid mehi lõuaprotseduuridel rohkem kui naisi. Enimviidatud olid Clooney ja Pitt- kellele järgnesid Kirk Douglas- Ricky Martin- Antonio Banderas ja Errol Flynn.

<strong>Tuharad</strong> - Siin oli Brad Pittil kindel edumaa- talle järgnesid Mel Gibson- Ricky Martin ja Paulo Zulu.

<strong>Jalad</strong> - Selles kategoorias olid juhtkohal võrdselt Clooney ja Pitt. Järgnesid Tom Cruise ja Paulo Zulu.

<strong>Huuled</strong> - Juhtisid Clooney ja Pitt- järgnesid Antonio Banderas ja Korea filmitäht Dong-Kun Jang.

<strong>Juuksed</strong> - Juhtis Tom Cruise- tema järel David Beckham.

<strong>Jalad</strong> - Juhtis David Beckham- talle järgnes Arnold Schwarzenegger.

<strong>Laup</strong> - Selles kategoorias olid võrdselt populaarsed Cruise ja Pitt.

 

<strong>ISAPSi soovitused parima plastikakirurgi valimiseks:</strong>

1. Tehke kindlaks- kas kirurgil on nõukogu poolt sertifitseeritud või kas tal on meditsiininõukogu luba plastilise kirurgia praktiseerimiseks.

2. Palu võimalust rääkida eelmiste sama protseduuri läbinud patsientidega.

3. Kas kirurgil on plastilise kirurgia alane väljaõpe? Nahaarstidel ja günekoloogidel pole plastilise kirurgia alast väljaõpet.

4. Uurige eeldatava kirurgi kohta Internetist teavet. Vaadake nende veebilehte või otsige Surgeon Finderi abil ISAPSi veebilehel aadressilt www.isaps.org.

5. Ühingusse kuulumine on väga tähtis. Kas kirurg on oma riigi plastilise kirurgia ühingu ja Rahvusvahelise plastilise kirurgia ühingu liige? Enamuse rahvuslike ühingute liikmelisuse nõuded kaitsevad avalikkust.

<br /> "Üks meie soovitustest nõu küsivatele patsientidele- on teha taustauuringut-" täheldas Atlantas- Georgia osariigis elav ISAPSi Nõukogu esimene asepresident dr Foad Nahai- kes on tunnustatud plastilise kirurgia alane autor ja professor. "Naised veedavad nädalaid- otsides õiget sisekujundajat või kleiti tähtsa sündmuse jaoks - miks ei peaks nad (ja ka mehed) kulutama sama palju aega õige plastikakirurgi leidmiseks."

Veebileht: http://www.isaps.org

h<a target="_blank" href="http://www.qmp.com/"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">ttp://www.qmp.com</span></a>

Allikas: Rahvusvaheline plastilise kirurgia ühing (ISAPS)

ISAPSi kongress - Melbourne- Austraalia: 10-13 veebruar 2008.

 

Kontaktandmed teabe ja intervjuude jaoks: <br /> Tony Staffieri- <a href="mailto:tonystaf@sover.net"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">tonystaf@sover.net</span><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">-<br /> või Rick Willis- +61-41-183-9344;</span></a>

<em>MÄRKUS TOIMETAJATELE: Uurimuse tulemused on ajakirjandusele kättesaadavad. Tasuta regulaarsete ISAPSi uurimuste tulemuste saamiseks registreerimiseks võtke ühendust Tony Staffieriga aadressil:</em><a href="mailto:tonystaf@sover.net"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none"><em> tonystaf@sover.net</em></span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.