Arstitudengid lähevad rahvatervises koostööle

4. jaanuaril kohtusid Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi (EAÜS) esindajad sotsiaalminister Maret Maripuuga, avastades vastastikku koostöötahte ja -võimalusi.

4. jaanuaril kohtusid Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi (EAÜS) esindajad sotsiaalminister Maret Maripuuga- avastades vastastikku koostöötahte ja -võimalusi.

“Leidsime- et meil on mitmeid ühiseid kokkupuutepunkte ja võimalusi koostööks-” ütles minister pärast veidi üle tunni kestnud Tartu kohtumist. “Juba praegu teevad arstiüliõpilased väga tänuväärset tööd rahvatervise edendamisel ja HIV/aidsi ennetusel-” lisas Maripuu.

EAÜSi president Katrin Täär möönis- et arstiteadusüliõpilased oleksid hea meelega nõus osalema ministeeriumi projektides.

“EAÜSile meeldiks- kui me oleksime tunnustatud ka ministeeriumi tasemel ning meil oleksid ühised projektid- et tegutseda koordineeritult-” rääkis Täär. “Praegu tegutseme paljuski nii-öelda omaalgatuslikult- ilma et meie tegevust koordineeriks mõni riiklik organisatsioon - välja arvatud seksuaalkasvatuslikud loengud- mida paljuski organiseerivad noorte nõustamiskeskused Amor.”

EAÜSi põhieesmärgiks oligi sellel kohtumisel tutvustada oma tegevust ministeeriumile ning otsida pidepunkte- kust koostööd edasi teha- selgitas Täär. “Leidsime- et meil on esialgu võimalik tegutseda koos rahvatervise- seksuaaltervise ning tudengite praktikavõimaluste laiendamise raames-” täpsustas EAÜSi president.

Minister omakorda tundis huvi arstitudengite praktikakorralduse ja -võimaluste vastu.

EAÜSi president Katrin Täär ütles- et ministeerium saab luua paremad tingimused- mis võimaldaksid tudengil praktiseerida väiksemates haiglates. “Edaspidi plaanime koostöös sotsiaalministeeriumi ja Eesti Haiglate Liiduga leida selleks paremad lahendused-” tähendas Täär.

EAÜSi president nimetas kohtumist positiivseks- konstruktiivseks ning tulemusele orienteeerituks ning kiitis äärmiselt meeldivat ning sõbralikku õhkkonda. “Sooviksime veel tänada Põhja-Eesti regionaalhaiglat- kes meid oma sügiskonverentsile esinema kutsus. Tänu sellele konverentsile on meile tulnud mitu ettepanekut koostööks-” ütles Täär.

Kohtumisel osalesid ministeeriumi poolt sotsiaalminister- kantsler ja asekantsler- EAÜSi poolt president Katrin Täär- haridusgrupi juht Martin Täll ja liige Anti Karhu- välisvahetuse töögrupi juht Andra Lätt- 6. kursuse esindaja Liis Mägi- laekur Livia Jüris ning EAÜSi ajakirja Curare peatoimetaja Kadri Mehevits.

<br /><strong>MU</strong>

 

<strong><br /></strong>*************************

 

<br /><strong><u>Millega tegeleb EAÜS</u></strong>

* Ligi 120 Eesti arstitudengit ühendav EAÜS on loodud ajavahemikul 1989-1991- täpset asutamispäeva polegi võimalik tuvastada. 

* Seltsi eesmärgiks on meditsiinihariduse ja rahvatervise edendamine- teadustöö populariseerimine üliõpilaskonna hulgas ning tudengitele teadusliku ja kliinilise välisvahetuse võimaluste avardamine. Seltsis tegutseb kuus töögruppi. Näiteks rahvatervise töögrupp korraldab koolides esmaabi õppetunde- eakate jalutuskäike ülemaailmsel eakate päeval ning aitab lastel üle saada valge kitli hirmust (kaisukaruhaigla projekt).

* EAÜSi reproduktiivtervise töögrupp korraldab koolides seksuaalkasvatuslikke tunde ning osaleb igal aastal 1. detsembril rahvusvahelisel aidsipäeval - viimati korraldati heategevuslik filmiõhtu ja pidu- mille tulu läks Narva narkomaanide ja alkohoolikute rehabilitatsiooni keskusele.

* Välisvahetuse töögrupp organiseerib igal aastal Eestist IFMSA (International Federation of Medical Students’ Associations) liikmesriikidesse praktikale <em>ca</em> 30 tudengit ning võtab ise vastu sama palju.

* Arstitudengite seas sportimist ja tervislikke eluviise propageeriv sporditöögrupp on alles uus- nemad juhivad ka EAÜSi korvpallimeeskonna tegevust- organiseerivad kursustevahelist korvpalliturniiri ning arstiteaduskonna üliõpilaste ja kliinikumi juhatuse vahelist moodsat meditsiinilist viievõistlust Tartu kevadpäevade ajal.

* Nimetamata jäid veel EAÜSi teadus- ja haridusgrupp. Teadusgrupp korraldab iga-aastast teaduskonverentsi ning haridusgrupp suhtleb dekanaadi- ülikooli ja ministeeriumi tasemel tudengitele paremate õppe- ja praktikavõimaluste loomise nimel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.