Esmatasand küünitab euroraha

Siseministeeriumi esialgsetel andmetel taotlesid ELi tõukefondidest esmatasandi tervishoiuteenustega seotud infrastruktuuri jaoks raha kümmekond valda, sihtasutust või mittetulundusühingut.

Siseministeeriumi esialgsetel andmetel taotlesid ELi tõukefondidest esmatasandi tervishoiuteenustega seotud infrastruktuuri jaoks raha kümmekond valda- sihtasutust või mittetulundusühingut.

Siseministeeriumi regionaalarengu osakonna peaspetsialist Andres Heldring ütles- et täpset taotlejate arvu on raske öelda- sest taotlejad plaanivad kompleksseid lahendusi- tehes tervise- või hooldekeskusi- kus näiteks perearstikabinet on vaid üks osa. Mõne taotluse pealkirjast ei loe välja- kas sisu esmatasandi tervishoidu puudutab.

Taotluste geograafia kohta ütles Heldring- et päris igast maakonnast taotlusi ei ole. Tartumaalt on paar-kolm taotlust- Valgamaal tahetakse pansionaati teha- Võrumaal erihooldusteenust- loetles ta näiteks- vabandades- et usaldusväärset statistikat tal praegu veel ei ole.

Taotlussumma miinimummäär on viis miljonit krooni.

ELi struktuurivahendite 2007-2013 eelarves on kohalike avalike teenuste arendamise meetmena Eestis planeeritud seitsme aasta peale kokku 2-254 miljardit krooni- millest lühidalt loetledes peab jätkuma koolide- lasteaedade- spordirajatiste ja bussijaamade jaoks- aga ka esmatasandi tervishoiuteenuste infrastruktuuri hõlmavate perearsti-- hambaarsti-- hooldusravi- ja iseseisva õendusabi teenustega seonduvate objektide jaoks.

Praegu esitati maavalitsuste kaudu kohalike avalike teenuste arendamise investeeringute eeltaotlused aastateks 2007-2010 mõeldud raha kasutamiseks (<em>ca</em> 1-465 mld kr) ja sõelale jäävad projektid peaks investeeringukavaks saama aprilliks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.