Ravimiseadus ootab täiendusi

29. jaanuar 2008

<br /><strong>Sotsiaalministeerium saatis e-õigusesse kooskõlastusringile Ravimiseaduse muutmise seaduse eelnõu.</strong>

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normeti sõnul on vaja seadust muuta- kuna patsientide omaosalus soodusravimite ostmisel on suur ning ravimite hulgi- ja jaejuurdehindluse regulatsioon on ajale jalgu jäänud. "Lisaks on meil ettekirjutus Euroopa Komisjonilt tunnustada teiste Euroopa Liidu liikmesriikide arstide poolt välja kirjutatud retsepte-" ütles asekantsler.

"Ravimipoliitika ellu viimine sellega ei piirdu. Praegu teeme tööd selle nimel- et ette valmistada järgnevaid muudatusi- mis puudutavad apteekide asutamise piiranguid- maa-apteekide toimetulekut- võimalust tellida ravimeid interneti kaudu ning ravimite kättetoimetamise võimalust apteegist-" lisas Normet. Ettepanekud plaanime esitada veel kevadeks.

Eelnõu ettevalmistamisel kuulati ära nii patsientide- arstide- apteekrite- ravimitootjate kui hulgimüüjate seisukohad.

Koos Ravimiseadusega muudetakse ka narkootiliste ja psühhotroopsete ainete ning nende lähteainete seadust ja ravikindlustuse seadust.

Seaduse eelnõu ning seletuskirja leiab e-õigusest:<br /><a target="_blank" href="http://eoigus.just.ee/?act=10 amp;subact=1 amp;ESILEHT_W=208030"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none"> http://eoigus.just.ee/?act=10 amp;subact=1 amp;ESILEHT_W=208030</span></a>

Eelnõu kohta saab arvamusi ja ettepanekuid esitada ka osalusveebis <a target="_blank" href="http://www.osale.ee/"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">http://www.osale.ee/</span></a>

<br /><strong><u>Olulisemad muudatused seaduseelnõudes:</u></strong>

<strong>Vähendatakse patsientide omaosalust<br /></strong>Patsientide omaosaluse vähendamiseks kaotatakse eelnõu järgi 200-kroonine ravimisoodustuse maksimaalmäär 50% soodustusega ravimite ostmisel. Kui praegu hüvitab haigekassa 50% soodustusega ravimit maksimaalselt 200 krooni ulatuses retsepti kohta- siis edaspidi plaanitakse hüvitise maksimumpiir ära kaotada. Haigekassa hüvitab edaspidi 50% ravimi hinnast- sõltumata selle suurusest. Samas kehtestatakse ka 50 % soodustusega ravimitele piirhinnad ja sõlmitakse hinnakokkuleppeid. Praegu ei sekku riik 50% soodustusega ravimite hindade kujundamisse. Eelnõuga tehakse ettepanek kaotada ära ka kohustus osta korraga välja kahekuuliseks raviks vajalik ravimikogus.

<strong>Muudetakse ravimite juurdehindluse süsteemi<br /></strong>Praegu kehtiv ravimite juurdehindluse määramise süsteem vajab muutmist- kuna eeldab iga-aastast ravimihindade tõusu. Hind- millega inimene apteegis ravimi ostab- koosneb tootjahinnast- hulgimüüja juurdehindlusest ja apteegi juurdehindlusest. Lubatud juurdehindlused on ravimiseadusega piiritletud. Kehtiva korra järgi peab ravimite rahalise käibe järgi arvutatud keskmine hulgimüügi juurdehindlus jääma vahemikku 7-10% ja jaemüügi juurdehindlus vahemikku 21-25%. Juurdehindluse piirmäärade muutmisega vähenevad patsientide kogukulutused ravimitele.

<strong>Tunnustatakse Euroopa Liidu retsepte<br /></strong>Teistest Euroopa Liidu liikmesriikidest saabunud inimestel tekib võimalus koduriigi retsepti alusel Eesti apteekidest ravimeid osta. See ei laieneks narkootiliste ja psühhotroopsete ravimite retseptidele. Euroopa Komisjon on alustanud Eesti vastu rikkumismenetlust- sest apteegis ei tunnustatud teises liikmesriigis välja kirjutatud retsepti ning esitati kaebus.

 

Eli Lilles<br /> Pressiesindaja<br /> +372 62 69 321<br /> +372 56 988 110<br /><a href="mailto:Eli.Lilles@sm.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">Eli.Lilles@sm.ee</span></a><br /><a target="_blank" href="http://www.sm.ee/"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">http://www.sm.ee/</span></a><br /> skype: elililles

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.