Puuetega lastele luuakse paremad õpitingimused

30. jaanuar 2008

<br /> Tallinna Linnavalitsuse invakomisjoni koosolekul Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses tehti kokkuvõtteid mullusest tööst ning kinnitati tegevuskava käesolevaks aastaks.

Komisjoni mulluse töö tulemusena alustati eluruumide kohandamise standardi koostamist lähtuvalt kurtide ja pimedate vajadustest- linna ühistransporti täiendati vaid madalapõhjaliste sõidukitega- kuhu on paigaldatud häälteatamise seadmed ning hästinähtavad infotablood- ka muudetakse Tallinna veeb puuetega inimestele kättesaadavamaks.

Tallinna Linnavalitsuse invakomisjon eesotsas abilinnapea Merike Martinsoniga keskendub tänavu puuetega laste hariduse ja sotsiaalhoolekande koostööle ning kavandab uuringut erinevate puudeliikide teenuste vajadustest.

Merike Martinsoni arvates peavad puuetega lastel olema paremad tingimused õppimiseks- sealhulgas tugiisiku abi- mille finantseerimise on linn võtnud enda kanda. "Peame väga oluliseks vajalike sotsiaalteenuste ja rehabilitatsiooni võimaluste laiendamist puuetega laste koolides-" ütles Martinson. Ettepanek oli luua haridusametis vastavad programmid ning kavas on tutvuda kogemustega Helsingis- kus on selle valdkonnaga tegeldud juba pikka aega.

Invakomisjoni tänavune tegevuskava näeb ette ka infopäeva korraldamise puuetega inimestele suunatud toetustest ja hoolekandest.

Tallinna Linnavalitsuse invakomisjon käib koos neli kuni kuus korda aastas ja sinna kuuluvad Haridus-- Sotsiaal- ja Tervishoiuameti- puuetega inimeste erinevate organisatsioonide ja linnaosavalitsuste esindajad.

 

Raepress<br /><a href="mailto:Tallinnapressiteenistus@tallinnlv.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">Tallinnapressiteenistus@tallinnlv.ee</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.