Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine 4. nädalal

Tervisekaitseinspektsioon

01.02.2008

<br /> 4. nädalal pöördus arstide poole ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu 4841 haigestunut- mis teeb 360-6 juhtu 100 000 elaniku kohta- neist 39-8% olid lapsed.

Eestis on alates käesoleva aasta 2.nädalast grippi haigestumine pidevalt kasvanud- sama tendents valitseb kogu Euroopas. Võrreldes eelmise nädalaga on juurdekasv olnud 22 %.

Laboratoorselt kinnitatud grippi registreeriti sel nädalal 13 juhtu (sealhulgas A grippi 11 ja B-grippi 2 juhtu). Kinnitatud andmetel on gripi juhtude arv on tõusnud 2-5 -kordselt.

Esimene laboratoorset kinnitust leidnud gripijuht registreeriti 47. nädalal. Kokku on laboratoorselt diagnoositud 25 gripijuhtu- neist 20 A-gripi juhud ja 5 B-gripi juhud.

2007/2008 gripihooajal domineerib gripi viiruse tüüp A alatüüp H1.

Haigestumuse kasvu tendentsi on täheldatud peaaegu kõikides maakondades- kuid laboratoorselt kinnitati A gripp: Tallinnas- Harjumaal- Ida-Virumaal- Narvas- Järvamaal- Lääne-Virumaal- Tartus ning Viljandimaal. Jõgevamaal ja Põlvamaal kinnitati nii A kui ka B grippi.

Enim haigestuvad kuni 5 aastased lapsed- kuid kõrget haigestumust- võrreldes eelmiste aastatega- võib täheldada ka tööealise elanikkonna hulgas vanuses 15-64 eluaastat.

 

<a href="http://www.tervisekaitse.ee/?mid=212"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">Loe lisaks</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.