Eestit külastab Suurbritannia meditsiinioperatsioonide ülem

4. veebruar 2008

<br /> Eestit külastab 4.-5. veebruarini Suurbritannia meditsiinioperatsioonide ülem brigaadikindral Steve Howe.

Brigaadikindral Howe arutab oma Eesti kolleegidega meditsiiniabi tagamisega seonduvaid küsimusi sõjalisel operatsioonil Afganistanis- taastusravi korraldamise ja haavatute rehabilitatsiooniga seotud teemasid. Eesti ja Briti meedikud arutavad ka Eesti erialaspetsialistide Afganistanis praktiseerimise võimalusi.

Briti meditsiinioperatsioonide juht kohtub Kaitsejõudude Peastaabi ülema kolonel Neeme Väliga- külastab Üksik-Sidepataljoni meditsiinipunkti ja tsiviilmeditsiiniasutustest Taastava Kirurgia Kliinikut.

Howe teenib Briti meditsiinioperatsioonide teenistuses alates 1970. aastast- ta on osalenud sõjalistel operatsioonidel Lahesõjas ja Kosovos ning juhtinud meditsiinioperatsioone Kambodžas ja Somaalias.

Eesti kaitseväelased on Briti meedikutega koostööd teinud välisoperatsioonil Afganistanis esmase meditsiiniabi tagamise- haavatute evakueerimise ja taastusravi alal.

Suurbritannia juhitava lahingugrupi koosseisus teenivad Afganistanis Helmandi provintsis 83-liikmeline Eesti jalaväekompanii ja 18-liikmeline rahvuslik toetuselement.

 

KAITSEJÕUDUDE PEASTAAP<br /> TEAVITUSTEENISTUS<br /> Juhkentali 58- 15007 Tallinn<br /> tel 717 1084- faks 717 1198<br /> e-post: <a href="mailto:press@mil.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">press@mil.ee</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.