Aasta Arst Sven Lindström saab valida patsiente oma jaksu järgi

Aasta Arst 2007 Sven Lindström on 15 aastat
erameditsiinis tegutsenud SL Meediku omanikuna ja võib sisearstina lubada
niipalju patsiente, kui jaksab teenindada.

Lindström on tähelepaneliku olemise- rahuliku jutuga mees. Ta räägib meeleldi oma tööst ja eriti selle teaduslikust poolest. Erapraksise võludele ja valudele mõeldes muutub aga rauge pilk teravaks ja ta teeb pikki mõttepause. Lindströmi sõnul ei soosita praegu erameditsiini. „Võimalik- et seda polegi vaja-“ kehitab ta õlgu.

Verekirurgia teeb kirurgidele nalja
Sven Lindström tahtis arstiks saada juba enne kooli - ilmselt seetõttu- et ta ema töötas keskhaiglas ämmaemandana. Tõsi- I klassis tahtis ta usklikust lapsehoidja tõttu ka kirikuõpetajaks saada- kuid see soov möödus kiiresti.


Miks siiski sisearsti ja verekirurgi kutse? Lindström vastab: „Ma olen andetu ja arsti amet ei nõua mingeid erilisi andeid. Teiseks olen ma ka käetu. Mulle ei sobi käeline tegevus ja tehnilised asjad.“
Lindströmi enim köitnud ala oli plasmaferees- kus vereseerumist võetakse välja haigusi põhjustavad antikehad. „Me siis mõtlesime- et nimetame selle verekirurgiaks- kuna võtame aparaadiga verest teatud osad ära. Kui midagi ära võtta- siis see on ju kirurgiline tegevus. Teised kirurgid naersid muidugi kõvasti-“ meenutab ta verekirurgia saamislugu.
Lindströmile meeldib plasmaferees keemiaravist rohkem. Kui viimase puhul toimub veres kahjulike rakkude hävitamine ja soontes hakkab ringlema n-ö surnuaed- siis Lindströmi idee oli need rakud verest eemaldada - veri välja tõmmata- aparaadis puhastada ja organismi tagasi suunata. Nõukogude ajal- kui ta selle tööga alustas- polnud veel mingeid aparaate ega isegi mitte plastikkotte. „Kõik oli käsitöö-“ meenutab ta.
Lindströmi ajal loodi Tallinna keskhaiglasse kliinilise immunoloogia labor- verekirurgia osakond ja hematolüüsi osakond. „Tahtsin muudkui edasi minna. Hakata keskhaiglas luuüdi siirdamisi tegema-“ räägib ta vaoshoitud õhinaga. Siis tekkis saatuslikuks kujunenud tõrge: Tartus oli vastav professuur olemas ja kahte poleks jõudnud Eesti ülal pidada. Lindström lahkus keskhaiglast.

Erapraksises on üldarst
Erapraksises on Lindström üldarst ja kahetsenud pole: „Kõik on huvitav- kui hakkad tegema.“ Oma kliinikus on tal vedanud- kuna on pääsenud bürokraatiast: „Mul on väga head kolleegid ja abipersonal. Kogu admini poolt veab abikaasa. Probleeme lahendab samuti tema.“
Lindström leiab- et ka oma tiitli sai ta just tänu headele kolleegidele. Teiseks oluliseks märksõnaks- mis on aidanud 15 aastat elus püsida- on suhtlemine. Väiksema nimistuga jääb selleks rohkem aega.
Lisaks on tal koos poeg Ingmariga OÜ Dr. Lindström Dr. Lindström- mis vahendab looduslikke mineraalsooli spaadele. Firma käive jäi 2006. aastal alla veerand miljoni krooni ja kasumi eest saaks üks inimene endale ehk paarinädalase Aafrika või Aasia ringreisi lubada.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.