Haigekassa otsustas ravijärjekordi lühendada

Haigekassa võttis tänavust eelarvet vastu võttes otsuse lühendada ravijärjekordi ja kuigi selleks võib kasutada kuni 20% 2008. aasta jaotamata kasumist, siis otsustati hakkama saada 256 miljoni eriarstiabisse täiendavalt suunatud krooniga.

Järjekordi lühendades on eesmärk hoida ravijuhtude arvu vähemalt 2007. aasta tasemel. Eelkõige on plaanitakse kärpida pikemaid ravijärjekordi (näiteks endoproteeside paigaldamise ja kataraktide operatsioonide osas).<br /> Haigekassa sõnul on kättesaadavuse parandamiseks lisatud tervishoiuteenuste loetellu 130 miljoni eest mitmeid uusi tervishoiuteenuseid. Näiteks finantseeritakse nüüd silma sarvkesta võtmist ja siirdamist- arütmiate kirurgilist ablatsioonravi- harvaesineva ainevahetushaiguse Fabry tõve ensüümasendusravi- loote kopsude küpsusastme hindamist- invasiivse seeninfektsiooni ravi- kapselendoskoopiat jt. Kaasajastatud on kopsu- ja rinnakasvajate kemoteraapia kuuri ning müeloomi ning plasmotsüstoomi tsütostaatilise ravikuuri teenuse sisu ning piirhinda.<br /> Onkoloogia ja kardioloogia erialal ning kopsu- ja nakkushaiguste ravimisel prognoosib haigekassa vajaduse kasvu ning sellest tulenevalt on planeerinud ka ravijuhtude keskmisest suurem tõus.<br /> Haigekassa nõukogu kinnitas jaanuari lõpus tänavuse eelarve 13-4 miljonit krooni lootes tulude 22% kasvule. Ravikindlustusele suurenevad kulutused 2-4 miljardi krooni võrra (24%).

Autor: Egle Raadik

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.