Verd on ikka vähe

Kuigi doonorite arv kasvab Eestis pidevalt, on meie verekeskustes varuks vaid normide alumiste piirideni küündiv kogus verd.

Möödunud aastal loovutas Eesti verekeskustes verd 34 051 doonorit- mida oli 5% ehk 1797 inimese võrra rohkem kui 2006. aastal. Seda on aga ikka liiga vähe.<br /> Eesti elanikest on doonorid vaid 2-6%. Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) soovitusel peaks stabiilsete verevarude tagamiseks doonorite arv riigis olema vähemalt 4% elanikkonnast.<br /> Töö miinimumvarudega<br /> “Eesti doonorite arv on Euroopas madalamaid. Seda on ka tunda- sest verevarud on meil enamasti normi alumisel piiril-” ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) verekeskuse juhataja Riin Kullaste.<br /> Miinimumtasemetega töötamine tähendab seda- et verevajaduse tõusu korral võib haiglate varustamine olla häiritud - tellimuste täitmine hilineb või tellimust ei täideta täies mahus.

<em>Loe edasi ajalehe 1.04.2008 pabervärjaandest</em>

Lisa kommentaar

  • Egle Raadik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.