Etanertsept aitab lastel psoriaasi vähendada

Ameerikas tehtud III faasi kliiniliste uuringute tulemusel selgus, et etanertsept vähendas lastel ja noorukitel psoriaasi raskusastet oluliselt.

Ameerikas tehtud III faasi kliiniliste uuringute tulemusel selgus- et etanertsept vähendas lastel ja noorukitel psoriaasi raskusastet oluliselt.<br /> 57 protsendil uuritavatest lastest ilmnes pärast 12nädalast ravikuuri haigustunnuste vähenemine 75 protsenti. Sama tulemuse sai ainult 11% platseeboravimit manustanud uuritavatest- selgitas Chicago Northwesterni Ülikooli teadlane Amy Peller  ajakirja New England Journal of Medicine jaanuari numbris. <br /> “Kontrollitud katse tõestas- et etanertsepti kasutamine oli tõhus nii lastel kui ka noorukitel- kes kannatasid keskmise kuni tõsise raskusastmega psoriaasi all. See on esmane uuring- mis vaatleb bioloogilisi toimeaineid laste psoriaasi ravis-” sõnas doktor Paller.<br /> Uuring hõlmas 211 nelja- kuni 17aastast last- kelle keskmine algne psoriaasi raskusastme indeks oli vähemalt 12 ja psoriaas hõlmas vähemalt 10% kehapinda. Patsiendid said 12 järjestikusel nädalal juhusliku valiku alusel kord nädalas nahaaluse süstina kas annusega 0-8 mg/kg etanertsepti või platseebot.  Järgmised 24 nädalat  said kõik patsiendid avatud etanertsepti ravi.<br /> Ravi kõrvalmõjud olid sarnased nii etanertsepti- kui ka platseeborühmal. Põhilisteks kaebusteks olid ülemiste hingamisteede infektsioon- peavalu- äge nohu- köha- oksendamine ja kopsupõletik.<br /> Kolmel juhul oli tegemist tõsise kõrvaltoimega- mis hõlmasid gastroenteriiti koos dehüdratsiooniga- vasakpoolset basilaaset pneumooniat ja munasarjatsüsti eemaldamist.  Kõik patsiendid paranesid kõrvaltoimetest tüsistusteta.<br /> Amy Pelleri sõnul on etanertsepti ravi mõju kinnitamiseks oluline teha pikaajalisem uuring- mis käsitleks ravi ohutust ja toimet ka pärast 48. nädalat.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.