27 aprill 2008 22:00
Jaga lugu:
Arvamused
Ainult tellijale

Rootslased katsetavad suitsetamisvaktsiini

Rootsi Karolinska instituudi teadlased loodavad luua vaktsiini- mis võtaks suitsetajatelt sigaretiisu. Üsna pea alustavad rootslased suitsetamisvaktsiini katsetamisega. Vaktsiini testimisel osaleb 400 suitsetajat Taanist- Norrast ja Rootsist. Nelja kuu jooksul saavad pooled neist neli süsti vaktsiiniga ja teised platseeboravimit- vahendas Postimees agentuuri VG Nett. Vaktsiini ülesandeks on panna keha immuunsüsteem tootma nikotiinivastaseid antikehasid ja takistada nikotiini mõju ajule ehk suitsetamisega kaasneva heaolutunde tekkimist. Seeläbi väheneb sõltuvus ja teadlaste lootuste järgi ka soov uuesti sigaretti süüdata. Suitsetamisvaktsiini kallal töötavad ka mitmete teiste riikide teadlased- kuid ükski vaktsiin pole senini müügile jõudnud.  

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee