Elisabet Tamm, Anne Veski ja Peeter Oja kutsuvad toetama ratastooli-mängupargi rajamist

Mai alguses 12 Eesti linnas üle 5500 noore
kokku toonud heategevuslik Teatejooks jätkab annetuste kogumist liikuvõime
kaotanud lastele ainulaadse ratastooli-mängupargi rajamiseks, mis võimaldab
väikestel patsientidel saada ravi ja kohaneda oma uue olukorraga ka väljaspool
haigla- ja koduseinu. Haapsalu Neuroloogilisse Rehabilitatsioonikeskusesse
ratastooli-mängupargi rajamist toetavad näitleja Elisabet Tamm, laulja Anne
Veski ja näitleja Peeter Oja.

Heategevusprojekti eestvedaja Erik Pallase sõnul on suure laste Teatejooksu eesmärk pöörata tähelepanu heategevuse eesmärgile. „Üle 5500 lapse üle Eesti tuli tänavu kokku, et näidata poolehoidu ja anda oma panus nende eakaaslaste heaks, kes on õnnetuse läbi liikumisvõime kaotanud. Loodame, et täiskasvanud tulevad laste eeskuju ja hea tahtega kaasa ning annavad ratastooli-mängupargi rajamisse ka omapoolse panuse,“ ütles Pallase.
Baltikumis ja Skandinaavias ainulaadne ratastooli-mängupark rajatakse annetuste abil Haapsalu Neuroloogilisse Rehabilitatsioonikeskusesse, kus ravitakse liikumisvõime kaotanud lapsi ja täiskasvanuid. Igal aastal saab Rehabilitatsioonikeskuses ravi 350-400 liikumisvõime kaotanud väikest patsienti, samuti ligi 2000 täiskasvanut. Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juhataja Priit Eelmäe sõnul võimaldab park liikumisvõime kaotanud lastel saada ravi ja kohaneda oma uue olukorraga ka väljaspool haigla- ja koduseinu.
„Parki on planeeritud treeningsõidurada, kus saab harjutada ratastoolis liikumist erinevatel pinnasekatetel (näiteks asfaldil, betoonkivil, kruusal, liival), millega patsiendid ka edaspidi igapäevaelus kokku puutuvad. Samuti on pargis liikumisvõime kaotanud inimestele võimalused lihtsamate tervisespordialade, pallimängude ja minigolfi harrastamiseks ning mängimiseks spetsiaalselt kohandatud liivakastid. Rajatavas mängupargis saavad patsiendid viibida värskes õhus, mängida ja pidada piknikku. Park on kasutatav aastaringselt ning avatud ka linnakodanikele, mis on samuti oluline, kuna laiendab patsientide suhtlemisvõimalusi,“ kirjeldas Eelmäe.
Ratastooli-mängupargi eeldatavaks maksumuseks kujuneb ligikaudu 4 miljonit krooni. Kõigil inimestel on võimalik teha annetus ratastooli-mängupargi rajamiseks, helistades Elioni heategevusnumbril 900 7777 (kõne hind on 35 krooni) või tehes ülekande SA Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse heategevuskontole DnB NORD Pangas 9620100009926. Nii heategevustelefon kui -konto on avatud aastaringselt.

Ratastooli-mängupargi rajamist toetavad Elisabet Tamm, Anne Veski ja Peeter Oja, kes salvestasid oma üleskutsega ka heliklipid. Klippe esitavad Raadio Uuno, Raadio Kuku, Raadio 2, Raadio 4, Sun FM, Raadio Pärnu, Raadio Kadi, Kuma Raadio ja Raadio Viru, samuti saab klippe kuulata ja alla laadida Teatejooksu kodulehel http://www.teatejooks.ee/et/teehead.html.
„Meie ühiskonnas on levinud suhtumine, kus inimesed käivad piltlikult öeldes rusikad taskus ringi. Viriseda on lihtne, ent kui võtta hetk ja vaadata objektiivselt, siis selgub tihti, et põhjust kaeblemiseks pole – pigem tuleks rõõmustada ja tänulik olla, et tõeliselt olulised asjad, nagu enda ja lähedaste tervis, on korras. Meie ümber on palju inimesi, sealhulgas kahjuks ka lapsi, kes on õnnetuse tõttu lühiajaliselt või püsivalt ratastooli aheldatud, ning on väga valus ette kujutada, et see võib tegelikult juhtuda meist igaühega, ka meie oma lapsega. On äärmiselt positiivne ja tänuväärne, et igaüks saab anda oma panuse liikumisvõime kaotanud laste paremaks raviks. Tuleb meeles pidada, et andmisrõõm on miljon korda suurem ja väärtuslikum ajast või energiast, mis andmiseks kulub,“ ütles Elisabet Tamm.

Ratastooli-mängupargi rajamisse tegi esimesena annetuse pargi patroon DnB NORD Pank, kes andis üle tšeki 107 000 kroonile. „Heategevusjooksud on meie jaoks oluliseks toetusvaldkonnaks juba kolmandat aastat. Soovime anda oma panuse liikumisvõime kaotanud laste raviks ning meil on heameel, et saame sel aastal aidata kaasa Baltikumis ainulaadse lastele mõeldud ratastooli mängupargi loomisele,” rääkis DnB NORD Panga juhataja Hans Pajoma.
Üle Eesti kolmandat korda toimunud laste heategevuslikule Teatejooksule 8. mail kogunesid liikumisvõime kaotanud eakaaslaste toetuseks jooksma rekordilised 5526 last ja noort 178 koolist 12 linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides, Toilas, Narvas, Rakveres, Otepääl, Haapsalus, Kärdlas, Kuressaares ja Raplas. Teatejooks on ühtlasi Eesti suurim heategevusprojekt, kus oma panuse saavad anda lapsed.
Eestis toimus teatejooks esmakordselt 2006. aastal, kui Tallinnas Schnelli pargis ja Kernus jooksid ligi pooltuhat last. 2007. aastal toimus Teatejooks juba viies linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides ja Toilas ning osales ligi 3000 last 94 koolist. Kahel aastal kogutud kokku 160 000 kroonise annetuse eest sai HNRK laste mängutoa sisustuse ning erinevaid füsioterapeutilisi seadmeid, mis aitavad edasi arendada laste asendi ja arengu abi.
Projekti peakorraldaja on võistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev MTÜ Tallinnmeeting koostöös Kuningliku Norra Saatkonna ja Norra Kergejõustikuliiduga. Teatejooksu patroon on Norra suursaadik Stein Vegard Hagen ning suurtoetajad Kultuuriministeerium, Tallinna Sadam ja DnB NORD Pank.

NB Fotosid tänavusest Teatejooksust saab alla laadida aadressilt:
ftp://www.corpore.ee/Teatejooks
Kasutajatunnus: public.corpore.ee
Salasõna: Public1

Lisainfo:
Erik Pallase
Teatejooksu eestvedaja
Tel: 50 21 766
E-post: erik@estiko.ee
www.teatejooks.ee

Sirje Lippe
Teatejooksu eestvedaja
Tel: 50 62 390
E-post: sirje@spordiinfo.ee
www.teatejooks.ee

Priit Eelmäe
Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juhataja
Tel: 52 73 194
E-post: priit.eelmae@hnrk.ee
www.hnrk.ee

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.