Patsiendile on arsti kaastundest tähtsam viisakus

Kui arst tahab saavutada oma patsiendiga
vastastikust mõistmist, siis on seda kergem saavutada, kui ta on pisut viisakam,
vahendas Eesti HIV-positiivsete Võrgustik Reutersit.

"Arsti kaastunne ja mõtisklused ei ole patsiendi jaoks nii vajalikud, kui lugupidamise ja tähelepanu osutamine,“ ütleb doktor Mihail Kann Iisraeli Meditsiinikeskusest. „Mulle tundub, et meditsiinilise eetika aspektidele tuleb pöörata suurt tähelepanu juba õppimise ja diplomijärgse ettevalmistuse käigus."

Tulevasi arse ettevalmistavates ülikoolides USA-s õpetatakse suures osas avaldama patsientidele kaastunnet ning ei räägita sellest, et ei tasu vastuvõtu ajal ette manada tähtsat ilmet ning „jõllitada“ pidevalt monitori.

Nagu kirjutab doktor Kann ajakirjas „New England Journal of Medicine“, on parim meetod patsiendiga kontakti saavutamiseks head maneerid. Näiteks küsida luba patsiendi palatisse sisenemiseks.

Parimat koostööd võib saavutada, kui alati hõivatud doktor leiab aega istuda patsiendi juures, vahetada käepigistusi ning lihtsalt vaadata silma. Sellised lihtsad meetodid lubavad arstil keskenduda patsiendile.

Meditsiiniline eetika seab tähtsaimaks professionaalsuse ja patsiendi rahulolu ning eitab neid rituaalseid elemente, mis olid varem alati osadeks arsti ametist.


Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.