Kuressaare haigla on e-terviseks valmis

Kuigi Kuressaare haigla e-tervise
pilootuuringus ei osale, on haigla uuele süsteemile üleminekuks valmis.

Kuressaare haigla ravijuhi Reet Tuisu sõnul on valmisolek e-tervisega liitumiseks neil olemas, kuid kuna haiglad ühinevad süsteemiga järk-järgult, ei saa konkreetset liitumise kuupäeva veel öelda, kirjutas Meie Maa.

Septembrist alates pannakse Tuisu sõnul uus süsteem esmalt proovile piloothaiglates, mille hulka Kuressaare haigla ei kuulu. "Kui pilootuuring on edukalt seljataga, hakkavad ka ülejäänud haiglad e-tervisega järgukaupa liituma," märkis Tuisk.

See, millal kõik raviasutused reaalselt e-tervisele üle lähevad, sõltub sotsiaalminister Maret Maripuu sõnul eelkõige teenuseosutajatest, andmekaitse inspektsiooni lubadest ja tehnilisest valmisolekust. Testperiood on ministri sõnul vajalik just seetõttu, et niivõrd oluline muudatus Eesti tervishoiukorralduses sujuks ilma suuremate viperusteta.

Lõplik e-tervise rakendamise tähtaeg on sotsiaalminister Maripuu sõnul 2013. aastal. “Ma usun, et e-tervis täiendab tulevikus Eesti e-riigi edulugu kõrvuti e-valimiste, e-kooli ning e-maksuametiga," ütles Maripuu.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.