Kaks miljardit inimest põeb B-hepatiiti

Maailmas on B-hepatiidi
viirusega nakatunud ligi kaks miljardit inimest. 350 miljonil inimesel on
leitud sama viiruse poolt põhjustatud maksahaiguseid.

Veerand täiskasvanud inimestest, kes on lapsepõlves kõnealusesse viirusesse nakatunud, surevad maksavähi või tsirroosi tagajärjel. Orienteeruvalt 90% täiskasvanud inimestest, kes põevad B-hepatiiti, tervenevad ravi saades umbes kuue kuu jooksul. Kaheksal kuni kümnel protsendil muutub haigus krooniliseks, teatati Eesti HIV-positiivsete Võrgustiku veeblilehel.

B-hepatiidi poolt põhjustatud maksavähki peetakse üheks peamiseks vähisurma põhjuseks. See on viiruslik maksa kahjustav haigus, mis võib esile kutsuda rasket ja kroonilist haigestumist ning põhjustada põdeja surma. Viirus kandub edasi infitseeritud inimese vere ja teiste kehavedelike kaudu. Hepatiidi edasikandumise teed on identsed HIV-i edasikandumisega, ainult et hepatiidiga infitseerituse tase on maailmas 50-100 korda kõrgem.

WHO eksperdid juhivad tähelepanu sellele, et B-hepatiiti on võimalik ennetada ohutu ja efektiivse vaktsineerimise läbi. Vaktsiin on kättesaadav alates 1982.aastast.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.