Andmekaitseinspektsioon näeb e-tervises puudujääke

Andmekaitseinspektsioon pole delikaatsete
isikuandmete töötlemist e-tervise infosüsteemis registreerinud, sest neile
esitatud dokumentides esines puudujääke.

“Ammendavalt ei ole esitatud isikuandmete koosseisu, mida süsteemis töötlema hakatakse ning sellest tulenevalt ei ole juurdepääsupiirangute alused selgelt määratletud,” rääkis andmekaitseinspektsiooni nõunik Stiina Liivrand.

Peale eeliste, mida rajatav e-tervise infosüsteem patsiendi jaoks kaasa toob, kaasneb süsteemi rakendumisega mitmeid riske isiku privaatsusele. Kuigi loodav tervise infosüsteem võimaldab patsiendil seada süsteemis enese andmetele juurdepääsupiiranguid, on esmane seadistus vaikimisi selliselt, et andmed on süsteemi kasutajale kättesaadavad.

Stiina Liivranna sõnul on selline seadistus arusaadav ja vajalik ajakriitiliste terviseandmete puhul, kuid isikuandmete kaitse seisukohast peaks isikul endal olema võimalus otsustada, mis määral ja kellele tema andmed nähtavaks saavad.

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Eli Lilles kinnitas, et sel nädalal peaks tervise infosüsteemi delikaatsete isikuandmete töötlemise registreerimistaotlus minema uuele katsele.


Loe Kalev.ee uudist pikemalt

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.