Sergei Nazarenko - mees, kes pürib tähtedeni

Septembrist Põhja-Eesti Regionaalhaigla
(PERH) ülemarsti kohale asunud Sergei Nazarenkot on raske tabada. Isegi haigla
pressiesindaja pidi tunnistama, et vastne ülemarst möödus temast nii kiiresti,
et sinine jutt oli taga.

Endast rääkida Nazarenko ei armasta ning ettepanekusse temast persoonilugu kirjutada suhtub mees tõrksalt. Ta viitab, et portreteerimiseks on temast ka olulisemaid inimesi.

Seda meelt ei ole aga tema tuttavad ja kolleegid, kellelt palun uue ülemarsti kohta iseloomustust. Kummalisel kombel on Tallinnast väljaspool töötavad inimesed Nazarenkost rääkides avameelsemad kui lähemad kolleegid, kuid ühes on kõik veendunud – lisaks headele juhiomadustele on Nazarenko ka äärmiselt erudeeritud ja karismaatiline isiksus.

Kliinikumi radioloogi Aadu Simiskeri sõnul on Nazarenko PERHi jaoks tõeline leid, kuna ta oskab teha kõik, et see, mida ta veab, alati õnnestuks. Ta on eesmärgile orienteeritud ja efektiivne, lisab onkoloog Indrek Oro. Sihikindel ja oma asja eest väljas, arvab Nazarenkoga samal ajal ülikoolis õppinud meditsiinieetika õppejõud Andres Soosaar. Visionäär, tõdeb südamearst Margus Viigimaa temast kõneldes. “Tal on hea arusaam ümbritsevast ja analüüsivõime,“ kinnitab radioloogia ühingu juht Peeter Ross.

“Kõige hämmastavam, mida röntgenkiirte avastamine näitas, on see, et asjad ei ole nii, nagu nad näivad,” vastab Nazarenko kavalalt naeratades kolleegide arvamust kuuldes.

Põhjus, miks Nazarenko otsustas regionaalhaigla ülemarsti koha vastu võtta, on tema armastus väljakutsete vastu. “Haigla on olukorras, kus ta on käima veetud, aga edasi töötamiseks tuleb kõva mootor sisse panna,” arvab ülemarst. “Minu sisemine vapikiri on, et kui mul on vaja arstiabi, siis võin rahuliku südamega meie haiglasse abi saama minna.”

Pikemalt loe uuest PERHi ülemarstist 16. septembri Meditsiiniuudiste paberelehest.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan, Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.