Noore vähiarsti 50 000 kroonise koolitustoetuse sai Tatjana Trats

Vähiliidu ja juhtiva vähiravimite tootja
Roche Eesti koostöös korraldatud avaliku konkursi onkoloogia või hematoloogia
residendile mõeldud 50 000 kroonisele toetusele osalemaks koolitusel Texase
Ülikooli mainekas MD Andersoni Vähikeskuses võitis Tatjana Trats.

„Olen väga rahul, et sain sellise täiendusvõimaluse. Minu jaoks on see koolitus oluline – tegemist on ülikooliga, kus tegeletakse väga tõsisel tasemel vähiuuringutega. Lõpetan residentuuri oktoobri lõpus ning MD Andersoni Vähikeskuse korraldatav seitsmepäevane ülevaatekursus tuli sobival hetkel,“ ütles hematooloogia resident Tatjana Trats.

„Tänavu kevadel oli Vähiliidul võimalus juba teistkordselt välja kuulutada konkurss koolitusraha pakkumiseks noortele vähiarstidele. Kui möödunud aastal toetasime perekond Kosenkraniuste toetusfondist kahte noort hematoloogi, siis sel aastal toetame samast fondist kahte noort onkoloogi ja koostöös ravimifirmaga Roche Eesti veel lisaks ühte noort onkoloogi või hematoloogi sihtotstarbeliseks koolituseks MD Andersoni Vähikeskuses Houstonis,“ tõdes Vähiliidu juhatuse esimees Vahur Valvere.

„Tegemist on kindlasti olulise sündmusega nii Vähiliidule kui ka tulevastele arstidele-õppejõududele endile – maailma tipptasemel rahvusvahelise koolituse kogemus on täna Eestis onkoloogia ja hematoloogia valdkonnas väga oluline kapital, millest tõusvat kasu on raske mõõta või hinnata.“

Vahur Valvere sõnul kandideeris toetusele MD Andersoni Vähikeskuse korraldatud koolitusel osalemiseks neli noorarsti, kelle hulgast Vähiliidu poolt moodustatud ekspertkomisjon otsustas põhjaliku kaalumise tulemusel Tatjana Tratsi kasuks.

Vähiliidu kaudu noorele vähiarstile makstava toetusraha annetas maailma juhtiv vähiravimite uurimis- ning tootmisfirma Roche. „Usun, et onkoloogia ja hematoloogia residendid saavad Vähiliidu algatusel MD Andersoni Vähikeskuses koolitustel osaleda ka järgnevail aastail. Järjepidev maailma tipptasemel vähialaste teadmiste ja oskuste toomine Eestisse ning nende juurutamine ravitegevusse aitab kaasa vähihaigete kvaliteetse eluea pikendamisele,“ ütles Roche Eesti tegevjuht Kadri Mägi.

1941. aastal loodud MD Andersoni Vähikeskuse poole on viimase kuuekümne aasta jooksul pöördunud ligi 700 000 patsienti, keda on ravitud kirurgiliselt, kemoteraapia, kiiritusravi või immunoteraapia teel või kombineeritud ravimeetodil. 2008. aastal saab vähikeskuses ravi rohkem kui 79 000 vähihaiget.

MD Anderson investeeris 2006. aastal teadustöösse üle 410 miljoni dollari, see summa on olnud viimaste aastate jooksul pidevalt kasvav. Vähikeskus saab riiklikku toetust 10 erialase teadusprogrammi raames, mis uurivad järgmisi kasvajapaikmeid: rind, kops, pea ja kael, melanoom, pankreas, põis, eesnääre, munasari, endomeetrium ning leukeemia. Seda teadustööprogrammi, mis pühendub täielikult vähktõvele, peetakse üheks kõige tõhusamaks jõupingutuseks maailmas.
U.S News andmeil valiti MD Andersoni Vähikeskus 2008. aastal Ameerika parimaks haiglaks kokku 5453 haigla seast.

Praeguseks 16 aastat tegutsenud Eesti Vähiliit (www.cancer.ee) on 1992. aastal Eesti Onkoloogide Seltsi järglasena loodud mittetulunduslik organisatsioon. Vähiliidu ülesandeks on kaasa aidata vähktõvevastase võitluse ideede ja strateegia väljatöötamisele Eestis. Vähiliidu töö põhisuundadeks on vähktõve tekkimise vältimiseks edendada elanikkonna teadlikkust, parandada vähihaigete rehabilitatsiooni ja elukvaliteeti ning aidata kaasa vähktõvega seotud sotsiaalsete probleemide lahendamisele. Läbi oma sihtasutuste osaleb Eesti Vähiliit vähi sõeluuringute ja vähihaigete koduse toetusravi läbiviimisel.

Roche Eesti OÜ esindab Eestis tervishoiugruppi Hoffmann La Roche Ltd (www.roche.com), mis on üks maailma juhtivaid uuringutel põhinevaid tervishoiule orienteeritud ettevõtteid. Roche´i peamised uurimis- ning tegevusvaldkonnad on personaliseeritud tervishoiu lahendused ja biotehnoloogia juurutamine igapäevameditsiini. Roche´i tooted on suunatud haiguste vältimisele, diagnoosimisele, monitoorimisele ja ravile. Roche on maailmas ja Eestis esikohal diagnostikas, juhtiv vähi- ja siirdamisravimite tarnija ning turuliider viroloogias. Roche Eesti OÜ on Vähiliidu suursponsor.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.