Ida-Tallinna Keskhaigla kesklabor tähistab täna 85. juubelit

Täna, 27. novembril kell 14 tähistab
Ida-Tallinna Keskhaigla kesklabori 85. juubelit piduliku üritusega patoloogikumi
saalis. Tänast kesklaborit iseloomustab kvaliteetne aparatuur, pädev ja
koolitatud personal. 2008. aasta algul pälvis kesklabor rahvusvahelistele
standarditele vastava 1SO 15189 akrediteeringu. Kesklabori akrediteeritud
meetodite arv on üks suurimaid Eesti meditsiinilaborite seas, tuleviku
eesmärgiks on akrediteerida kõik laborimeetodid.

Ida-Tallinna Keskhaigla kesklabori 85. juubelile pühendatud ürituse avab haigla juhatuse esimees Ralf Allikvee. Tagasivaatega labori 85- aastasest ajaloost esineb kesklabori juhataja Marge Kütt ning mikrobioloogia tänapäevast ja tulevikust kõneleb arst-infektsionist Aleksei Nelovkov.

Kesklabori juhataja Marge Küti sõnul alustas labori eelkäija tegevust 1923. aastal. „Tegutseme meditsiinilaborina juba 85 aastat. Kõik need aastad on labor olnud oluline taustajõud haiglas ning ülivajalik diagnostiline osakond. Klientide usalduse parimaks näitajaks peame järjest suurenevat pöördumist labori poole erialase konsultatsiooni saamise eesmärgil. 2007.aastal tegime kesklaboris kokku üle 1,20 miljoni laboratoorse uuringu. Lisaks oma haigla tellijatele teenindame ka teisi meditsiiniteenuste pakkujaid,“ sõnas Marge Kütt.

Jaanuaris 2008 pälvis labor rahvusvahelisele kvaliteedistandardile EVS-EN ISO IEC 15189 vastava sertifikaadi. Akrediteering hõlmab 108 laboratoorset meetodit kliinilise keemia, toksikoloogia, hematoloogia ja vereteenistuse valdkonnas ja on üks suurimaid Eestis.

Ida-Tallinna Keskhaigla kesklabor on usaldusväärne, tunnustatud ja hinnatud partner laborimeditsiini vallas. Lisaks akrediteerimistunnistusele on oluline toimiv uuringute kvaliteedi tagamise süsteem. „Meie laboriarstid konsulteerivad raviarste nii telefonitsi kui e-posti teel. Raviarsti jaoks on oluline ka teenuse kättesaadavus. Seetõttu on kõik erakorraliselt raskes seisundis patsiendile vajalikud uuringud kättesaadavad oma haigla laboris 24 tundi ööpäevas,“ sõnas Marge Kütt.

AS Ida-Tallinna Keskhaigla asutati 2001.aastal Tallinna Keskhaigla, Magdaleena Haigla, Tallinna Hooldushaigla, Tallinna Järve Haigla, Tallinna Tõnismäe Polikliiniku ja Tallinna Mäekalda Polikliiniku ühendamise teel. Ligi 7 aastaga on Ida-Tallinna Keskhaiglast saanud ühtne ja hästitoimiv raviasutus, kus töötab tänaseks üle 2000 inimese. Haigla eesmärgiks on pakkuda inimesekeskset arsti- ja õendusabi ning aidata kaasa sotsiaalse kindlustunde suurendamisele ühiskonnas. Ida-Tallinna Keskhaigla tegutseb haiglana juba aastast 1785 ehk 223 aastat.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.