Farmakoloog: kes maksab kinni kanepisõltuvusega seotud tervisehädad?

6. mail toimus Eesti Õigusteaduse
Üliõpilaste Liidu ja Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi haridusgrupi koostööna
diskussioon kanepi võimaliku legaliseerimise üle, kirjutas Curare.

Sõna võtsid kriminaalõiguse professor Jaan Sootak, riigikogu liige ja endine keskkriminaalpolitsei juht Andres Anvelt, TÜ farmakoloogiainstituudi vanemteadur Anti Kalda ja Õnnelike Inimeste Erakonna looja Tarmo Kruusimägi.

Hulk osavõtjaid oli seisukohal, et iseenda jaoks väikese koguse kanepi omamise võiks dekriminaliseerida, kuna karistuste liigne määramine pole riigi seisukohast kuluefektiivne.

Kõige positiivsem arvamus kanepi kohta oli Tarmo Kruusimäel, kes pakkus, et igaüks võiks seda enda tarbeks vabalt kasvatada, kirjeldas pikalt kanepi võimalikke positiivseid toimeid (sealhulgas kasvajavastast potentsiaali) ning arvas, et kanepi seadustamine annaks võimaluse turismi abil riigieelarvet suurendada.

Teised osalejad olid kanepiturismi suhtes skeptilisemad ning leidsid, et see muudaks Eesti organiseeritud kuritegevuse magnetiks.

Ainuke meditsiiniharidusega kõneleja Anti Kalda esitas retoorilise küsimuse: kes maksab kinni kanepisõltuvusega seotud tervisehädad? Tema lõpusoovitus kõigile, kes tahavad aeg-ajalt midagi mõnusat tarbida, oli järgmine: „Olge paar päeva joomata ja siis jooge vett.“

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.