Rakvere haigla lõpetas mulluse aasta 1,5 mln kr plussiga

MTÜ Rakvere Haiglale lõppes mullune aasta
1,5 mln kroonise tulemiga konsolideeritud aruandes, tunamullu oli see 5,8 mln
krooni.

Haigla käive ehk tulu ettevõtlusest oli mullu 128 mln krooni, samuti vähem kui 2009. aastal. Palkasid vähendati mullu 9%. Vähendati tulemustasusüsteemi kaudu makstavat palgalisa, tasulisi puhkepäevi ja viidi miinimumini ületundide eest makstav lisatasu.

Haigla üks ohutegur on endiselt meditsiinipersonali nappus, mille peapõhjuseks on palgakompomendi väike osakaal raviteenuste hinnakirjas. Palgatingimuste halvenemine tõi kaasa vajalike spetsialistide puuduse. Aasta lõpus muudeti lasteosakonna töökorraldust, kuna ebaõnnestusid personaliotsingud lastearsti leidmiseks, kirjutab aruanne. Samas laiendas haigla tänu noortele spetsialistidele ortopeedilise abi võimalusi ja nina-kõrva-kurguarsti ambulatoorset ja operatiivset teenust. Laienes koduõendusteenus.

Seoses majanduslangusega vähenesid võimalused osutada statsionaarset erarstiteenust senises mahus. Ravijuhtude arvu suurenemine toimus eeskätt ambulatoorse ravi rahastamise kaudu haigekassa poolt.

Suurim tehnikahange mullu oli kiirabiauto Väike-Maarja jaoks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.