Kirurg: rästikuhammustusega inimene vajab kiiresti ravi

Ehkki rästikumammustusi pole tänavu olnud
oluliselt rohkem kui igal aastal, on üksikuid juhte, kus salvata saanud inimene
kiiret ravi vajanud, esinenud mitmes haiglas, kirjutas tarbija24.

«Kuna rästikult hammustada saanud inimese olukord võib halveneda minutitega, tuleb ta kiiresti raviasutusse viia, veel parem oleks kiirabi kohale kutsuda,» ütleb Hiiumaa haigla kirurg Inge Talts.

Tema hinnangul on tänavu salvatuid olnud saarel võrreldes eelnevate aastatega mõnevõrra rohkem – selle suve jooksul siiani kümmekond juhtu. Suuri probleeme pole ühegi kannatanuga siiski olnud ja nad kõik on terveks saanud.

Kuressaare haigla erakorralise meditsiini valvearst Ruth Tänav ütles, et Saaremaal on ussihammustustega haiglasse sattunuid olnud tänavu alla kümne. «Kui ikka jalg turses ja valutab, siis jätame taolise haige mõneks päevaks haiglasse jälgimisele. Ta peab rahulikult lamama ja saab tilka,» selgitab tohter.

Ka Rakverest öeldi, et mõned juhtumid on suve jooksul ette tulnud, kus abi on antud ussihammustuse järel, kuid midagi väga tõsist pole olnud. Viljandis seevastu pole rästikuhammustatud haigeid sel suvel veel registreeritud.

Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas ültes, et abi on sel suvel tulnud anda küll puugihammustuste puhul, kuid ühtki rästikuhammustusega haiget talle ei meenunud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.