Alma mater ootab tagasi

Selle aasta algul käivitus Tartu Ülikooli
arstiteaduskonnas täiendusõppeprogramm, millega loodetakse arstiteaduse põhiõppe
lõpetanud, ent kliinilisest tööst eemaldunud tohtreid raviasutustesse tagasi
tuua.

Projekti “Arstid tervishoidu tagasi” esimene tsükkel toimus selle aasta kevadsuvel. TÜ arstiteaduskonna residentuuriprodekaani Margus Lemberi sõnul on ettevõtmise pealkiri ambitsioonikas ja Eesti riigi vaatevinklist sügavalt vajalik.

Ülikool taotles sotsiaalministeeriumiga koostöös võimalust, et tuua tervishoiusüsteemi tagasi väljaspool sektorit olevaid arste. Selleks osutus sobivaks Läänemere regiooni toetav euroliidu projekt, kus Eesti osaleb tervishoiu inimressursside arendamise komponendis.

Projekti esimese sammuna pakuti täienduskoolitust arsti eriala omandanutele, kes ei olnud praktilises tervishoius töötanud või olid töötanud seal väga ammu ega kuulunud tervishoiutöötajate registrisse.

“Programmis osalevatel arstidel on võimalik end registrisse kanda pärast praktika ning teooria- ja praktikaeksami sooritamist. See annab üldarsti kvalifikatsiooni, lubab hakata tegelema kliinilise tööga ja astuda residentuuri,” lausus Lember.

“Seni on praktika läbimine olnud arsti ja haigla omavahelise kokkuleppe küsimus ning eksamiks valmistumine on olnud eksami sooritaja enda ülesanne,” selgitas prodekaan. Projektis osalejatele aga korraldati täienduskursus, mis aitas neil vajalikuks eksamiks valmistuda. Samuti korraldati praktika raviasutustes.

Lemberi sõnul tagati programmis osalejatele praktika ajaks residentide töötasuga sarnane palk, samuti juhendamine baasasutuses.

“Kevadel toimunud õppetöös osales kuus arsti, kes on praeguseks edukalt ka eksami sooritanud. Kas ja kui palju võiks asjast huvitatuid veel olla, see ei ole teada,” ütles ta.

Alanud õppeaastal plaanib teaduskond Lemberi sõnul samalaadse kursuse teha. Uus tsükkel algab novembris.

“Arstid tervishoidu tagasi” täiendusel osalemisest huvitatute dokumente oodatakse kuni 3. oktoobrini. Endast tuleks teada anda Tartu Ülikooli arstiteaduskonna dekanaati projekti koordinaatorile Halja Sussile.

Kommentaar:

Täiendusõpe tuletas meelde tudengiaegu

Tervise Arengu Instituudi ekspert Iisi Saame kaalus enda sõnul juba mõnda aega Tartu Ülikooli kliinilisse residentuuri astumist. Sinna aga arstide registris olemata ei pääse.

Kuna Saamet registris ei olnud, pakkus ülikooli uus projekt talle lahenduse, kuidas residentuuri jõuda. “Tekkis võimalus õppida, praktiseerida ja teha vajalikud eksamid,” rääkis nüüdseks juba peremeditsiini residentuuris olev arst.

Uuesti õppima asumise aega Saame eriti keeruliseks ei pidanud. “Vaim oli valmis ja ma väga tahtsin seda teha. Väga raske õppimine minu jaoks ei olnud,” nentis Saame. Pigem oli projektis osalemine positiivne: väikese, aga igati toetava grupiga õppimine meenutas tudengiaegu.

Koos temaga jätkab peremeditsiini residentuuris veel kaks täiendusõppe lõpetanut.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.