Kaupmehed on valmis käsimüügiravimite müügiks

Kaubandusettevõtted on valmis teatud
käsimüügiravimite müügiprotsessi alustamiseks ja koostööks kõigi osapooltega,
teatas Kaupmeeste liit täna.

Suuremad jaeketid kinnitasid juba 2009. aastal, et on huvitatud enimkasutatavate ravimitega kauplemisest, nenditakse liidu pressiteates. Toidukaupluste õigus müüa käsimüügiravimeid piiratud ja kooskõlastatud nimekirjade alusel, oleks täiendav lisateenus tarbijale.

Eesmärgiks on muuta esmavajalikud rohud, mille ostmisel ei ole vaja erilist nõustamist, rahvale kättesaadavamaks, seda eriti piirkondades, kus apteegid puuduvad.

Kaupmehed leiavad, et jaekaubandusvõrgus võiks müüa näiteks teatud valuvaigisteid, palavikku alandavaid, köha-, nohu-, seedimist korrigeerivaid ravimeid, sidemeid, plaastreid, desinfitseerivaid vahendeid, ka suitsetamisest loobumist soodustavad ravimid.

Kui kaupmees teeb kõik nii, nagu ravimiamet ette näeb, ei kujuta selline müük endast ohtu, leiab liit. Siin on mitmeid erinevaid võimalusi, kui ka teiste maade kogemusi, kuid tagatud peab olema rahva tervise kaitse.

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.