Soomlased: Eesti arstide keeleoskus kehv

Põhjanaabritel on arsti juures käies
tekkinud keeleprobleemid. Soomes, kus on tööd leidnud palju arste välismaalt, sh
Eestist, ei valda arstid piisavalt soome keelt ja seetõttu tuleb vahel appi
võtta inglise keel, kirjutab Õhtuleht.

Sageli tuleb patsiendil end selgeks teha ka paberilipikule kirjutades või koguni joonistades, selgub kommentaatoritelt, kes avaldasid arvamust hiljuti Iltalehti kirjutatud probleemist välisarstide kirjutatud segastest retseptidest.

Ehkki eestlastest arstid on sageli ära teeninud ka kiidusõnu, esineb küllalt põhjanaabrite pahameelt pälvinud juhtumeid.

„Kohalike eesti arstidega on alati keelemüür. Tuleb hakkama saada paberilipikule kirjutamisega. Ei nemad keelt oska!" hurjutab kommentaator.

.„Sattusin kiirabiga arsti juurde kõrge vererõhu ja peapöörituse pärast. Vastu võttis eesti naisarst, kes oli sama päeva hommikul alustanud tervisekeskuses esimest tööpäeva. Ta rääkis soome keelt üsna halvasti, rohkem kui pooled olid eestikeelsed sõnad," kirjutab teine.

Patsient kurtis ka ravi üle ning hiljem küsinud ta ravikeskuse töötajalt, kas tegemist on valearstiga. Õde naeratanud ja öelnud, et selle arsti on palganud ülemarst.

Samas aga leiab üks kommentaator, et kui vene arstid on keeleoskamatud, siis eestlastest naisarstid üldiselt oskavad soome keelt.

Üks soome patsient aga avaldab eesti arstidele kiidusõnu: „Paremat ravi olen ma saanud ikka rohkem eesti kui soome arstidelt."

Järgmine eestlasest arsti juures ravil käinud inimene rääkis, et arst ei olnud retsepti kirjutades kursis, et vajalikku ravimit sai Soome apteekidest vaid retseptiravimina. Samas aga kiitis patsient, et haiguspuhkust sai ta eesti arstilt palju rohkem, kui soomlasest arst oleks iial määranud ning eesti arst suhtunud tema kaebustesse väga tõsiselt.

Samas aga nentis patsient, et hiljem pidi ta siiski õe poole pöörduma, kes doktori ütlused soome keelde ümber pani. „Mõtlesin, et mismoodi küll kehva kuulmisega vanakesed võõrkeelsete arstide juures hakkama saavad," nentis patsient.

Üks soome meditsiinitöötaja kirjutab, et ta on välismaiste arstidega palju koos töötanud ning keelebarjäärist on ikka üle saadud mõlemapoolse huumoriga. Meie tohtrid saavad siin aga palju kiita.

„Eelkõige eesti arstid on märgatavalt empaatilisemad, viisakamad ning neil on patsientide jaoks aega, olgugi et nad on olnud tõesti tõhusad töötegijad," kirjutab ta. „Nende ametioskused on kõrgeklassilised

Lisa kommentaar

  • Merike Kungla

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.