Sell kohtuotsust edasi ei kaevanud ja peab maksma iga kuu 2600 €

Tartu maakohtu andmetel ei kaevanud
keelatud inimuuringutes süüdi mõistetud Valga haigla ülemarst Andres Sell
kohtuotsust edasi ja seega jõustub kokkuleppementlus ja ta peab iga kuu lõpus
maksma 2600 eurot.

Millal karistus täpselt jõustub, ei osatud maakohtust täna öelda, kuna aasta viimasel tööpäeval pole vastavaid ametnikke tööl. Selli ennast polnud täna kommenteerimiseks võimalik kätte saada ka töökohast Valga haiglast.

Sell peab kohtu määratud summa maksma aasta jooksul. Tal on kohtuotsuse järgi õigus tasuda rahaline karistus ositi alates kohtuotsuse jõustumisele järgnevast kuust 11 kuu jooksul iga kuu viimaseks kuupäevaks 2600 eurot ja 12. kuul 2681,25 eurot.

Menetluskulude kohta see ei kehti, see summa tuleb vabatahtlikul äratasumisel maksta 30 päeva jooksul kohtuotsuse jõustumisest, teatas kohus. Sellile mõisteti 31 281,25 euro suurune rahaline karistus. Menetluskulude katteks peab Sell tasuma 489,18 eurot.

Tartu maakohus tunnistas 8. detsembril Valga haigla ülemarsti Andres Selli kokkuleppemenetluses süüdi keelatud kauba ebaseaduslikus sisseveos, ebaseaduslikes inimuuringute tegemises, teise isiku kallutamises dokumendi võltsimisele ja võltsitud dokumendi kasutamises.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.