Samm edasi soolevähi sõeluuringu poole Eestis

Järgmisel aastal valmib Tartu Ülikooli arstiteaduskonna tervishoiuinstituudi eestvedamisel tervisetehnoloogiate raport soolevähi sõeluuringule, mis muuhulgas hindab ka erinevaid sõeluuringu korralduse alternatiive, teatas haigekassa.

Selle põhjal on võimalik välja töötada sõeluuringu korralduslik lahendus, mis tagaks riskirühma võimalikult ulatusliku hõlmatuse. Samuti peab hindama, kas olemasolevas ravisüsteemis tegutsevaid spetsialiste on piisavalt skriiningu käivitamiseks (skriiningut ei ole mõistlik käivitada, kui sellele järgnevalt ei ole avastatud juhtude korral tagatud edasine ravi).

2013.a ei ole otseselt kavas käivitada soolevähi sõeluuringut, küll aga jätkata eeltöödega selle ettevalmistamiseks.

Samas on juba täna nii perearstidel kui eriarstidel võimalik riskirühma patsientidele peitvere testi teha.  Nende testide eest tasub haigekassa. Kui nende esmaste uuringute käigus avastatakse vähikahtlus, suunab perearst/eriarst patsiendi täiendavatele uuringutele või spetsialisti juurde. Ka sel juhul tasub kindlustatutele vajaminevate tervishoiuteenuste, näiteks kolonoskoopia eest haigekassa.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.