Elinor Õunap: Heaks arstiks läbi vabaühenduse

Milliseks kujuneb järgmine aasta Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsis? Meil on küll väga ilus visioon ja õiged eesmärgid, ent kuidas saame meie, arstitudengid, reaalselt kaasa aidata sellele, et maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elaksid Eestis? Usun, et selle unistuse täitumiseks astume kindla sammu edasi siis, kui me omaltpoolt teeme kõik, et meist saaksid väga head arstid, kirjutab Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi president Elinor Õunap.

Olen täiesti nõus seltsi eelmise presidendi Marta Velganiga, et meie organisatsiooni esmaseks väärtuseks oleme ikkagi meie, EAÜSi pere. Sellest samast perest kasvavad välja Eesti tulevased arstid. Heaks arstiks ei saada ainult õpikutest teadmisi ahmides (mis muidugi on kõige aluseks), vaid tuleb osata ka suhelda nii oma patsientide kui ka kolleegidega. Muuhulgas peaksid arstid teadma ka, mida tähendab meeskonnatöö, kuidas tulla toime vastutuse ning ootamatute olukordadega ning terve rea muude asjadega. Usun, et EAÜS on koht, mis võiks pakkuda arstitudengitele keskkonda, kus nad saaksid omandada kõike seda, mida koolipingis ei õpetata.

Seepärast olengi otsustanud just oma tähelepanu pöörata EAÜSi juhtkonna arendamisele. Mida ühtsema meeskonnana me töötame, mida rohkem arenguvõimalusi me neile pakume, mida rohkem me nende arvamust ja ideid kuulda võtame, seda parem on tegelikult meile kõigile. Juhtkonnal on võimalik kõiki oma omandatud oskusi ja teadmisi anda edasi seltsiliikmetele ning nendel omakorda teistele arstitudengitele. Kindlasti ei ole see kerge väljakutse, kuna ühtse, tugeva meeskonna loomine on aastaid vältav protsess, kuid loodan, et nii enda kui ka eelnevate juhtkonnaliikmete kogemustele tuginedes, suudame selle eesmärgi viimaks saavutada.

Muidugi kavatseb EAÜS jätkuvalt sõna sekka öelda ka tähtsamatel Eesti meditsiinimaastikku ja arstiks kasvamist puudutavatel teemadel. Aina suuremat kõlapinda saavad vaktsineerimise- ja alkoholiteemalised arvamusavaldused ning kindlasti on ja jääb üheks meie südamelähedasemaks teemaks abiarstindus. Väga suur rõõm on näha, et tudengeid võetakse aina rohkem kuulda ning meie algatuste järgselt toimuvad reaalsed muudatused. Eelmine aasta sai väga head suhted loodud ka endise sotsiaalminister Taavi Rõivasega, loodan, et seda sama suudame saavutada  ka praeguse töö- ja tervishoiuministri Urmas Kruusega.
Lõpetuseks soovin teiega jagada tükikest seltsi heaolu liikmete uuringust, kus oli kirjutatud, et meie endine president Marta oli juht inimeste jaoks, mitte juht inimeste üle. Loodan, et aasta pärast on võimalik seda ka minu kohta öelda.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.